sesli sohbet

Fatih Portakal Kılıçdaroğlu ve Akşener’e isyan etti! “Yenildiniz, seçimi kaybettiniz istifa edin…”

Sözcü TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ lideri Pati Meral Akşener, altı masa ortağının liderlerini istifaya çağırdı. ‘Ülkenin bu durumunda bile yenildiniz. İktidara gelemediniz, halka umut veremediniz’ diyen Fatih Portakal, ‘Ülkede değişiklik yoksa kendinizi değiştirin’ diye sordu.

Sözcü TV’de program sunan Fatih Portakal, “Yenildiniz, iktidara gelemediniz” diyerek hem Kemal Kılıçdaroğlu hem de Meral Akşener’den istifa ederek gençliğe yol vermelerini istedi. Sözcü TV’nin sunduğu ana haberde seçimle ilgili açıklama yapan Portakal, “Ülkenin bu durumunda bile yenildiniz. İktidara gelemediniz, halka umut veremediniz. Bence oturmayın. Bu koltuklarda.” dedi. İşte Fatih Portakal’ın o sözleri…

– Önce Kılıçdaroğlu, ardından Meral Akşener konuştu. Hiçbirinin istifa etmeye niyeti yok. Ne yazık ki Türkiye’de demokrasi bu. Kemal Bey hak etmedi mi? Evet, hak edilmiş bir yenilgi ya da meşru olarak kaybedilen bir seçim.

Kemal Bey, artık bu partiden ayrılmalısınız.

– Kemal Bey bir vatandaş olarak ben hiçbir partiden değilim. Kemal Kılıçdaroğlu olduğu için verdim. Çünkü siyaset üstü bir konuma geldiniz ama artık bu partiden ayrılmanız gerekiyor. Ve yerel seçimdir, seçimdir ve kan değişimi gerekir diyerek ertelememelisiniz..

Çocuklarınız, eşiniz, torunlarınız ile vakit geçirin.

Bak, seçilmiş bir lider değil, kazanan bir lider olmalısın. Her seçime giriyorsun ve kaybediyorsun. Bu sizin için önemli bir seçimdi ve bu önemli seçimi kaybettikten sonra artık hiç şansınız olmamalı. Biraz uzaklaşıp çocuklarınız, eşiniz ve torunlarınızla vakit geçirmelisiniz. Burayı başkalarına vermelisin.

Herhangi bir değişiklik olmamıştır. Sonra değişirsin, yeri terk edersin

Geçen haftaki salınımınız bile aslında bir çaresizlik işareti. Bakın, nezaketinize ve sakinliğinize bir şey demiyorum. Keşke değişim olsa ama değişim olmuyor. Sonra değişirsin, sonra değişirsin, sonra burayı terk edersin.

“Meral Hanım da işini bırakmak zorunda”

Aynı şey Meral Hanım için de geçerli. Başkaları için de geçerlidir. öyleyse gidelim onları Ahmet Davutoğlu VE Ali BabacanBiz genciz, bir yolumuz vardiyebilirler. Ama bence Meral Hanım işini bırakıp yenilerine vermeli..

“O koltuklara oturman gerektiğini düşünmüyorum”

Ya da mağlup oldun. Haksız bir seçim demek istiyorum, evet. Ama mağlup oldun. Ülkenin bu koşullarında iktidara gelemezdiniz. İnsanlara umut vermedin. Bence o koltuklara oturmamalısın. Çünkü oturursan insanların umudunu kırarsın, farkında mısın?

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku