sesli sohbet

FBI, Joe Biden’ın evini aradı

ABD Başkanı Biden’ın avukatları, FBI’ın Biden’ın Delaware’deki “gizli belgenin” daha önce yayınlanmış olduğu evinde arama yaptığını söyledi.

abone

FBI, gizli belgeler için ABD Başkanı Joe Biden’ın evinde arama yaptı. Son günlerde; Joe Biden’ın Delaware eyaletindeki evinde 6 gizli belge olduğu iddia edildi.

Biden’ın avukatı Bob Bauer yaptığı yazılı açıklamada, Adalet Bakanlığı’nın bugün Biden’ın Delaware’deki Rehoboth Beach’teki yazlık evinde “kasıtlı” bir arama yaptığını söyledi.

Söz konusu aramanın güvenlik ve süreç bütünlüğü nedeniyle halka haber verilmeksizin Adalet Bakanlığı’nın standart prosedürlerine uygun olarak gerçekleştirildiğini kaydeden Bauer, aramada Adalet Bakanlığı ile tam işbirliği yaptıklarını kaydetti.

Biden’ın ofisinden ve evinden gizli belgeler

Biden’ın danışmanlarından biri olan Richard Sauber, 9 Ocak’ta Biden’ın Penn Biden Center’daki personel ofisinde, 2 Kasım 2022’de başkan yardımcısı olarak görev yaptığı süreden kalma “gizli bilgiler içeren birkaç belge” olduğunu söyledi.

Belgelerin “kilitli bir dolapta” bulunduğunu söyleyen Sauber, belgeler bulunur bulunmaz Biden’ın şahsi avukatlarının Beyaz Saray ve Ulusal Arşivlerle ilgili devlet kurumlarıyla temasa geçtiğini söyledi. 22 Ocak’ta, başkanın Delaware konutunun garajında ​​​​bir dizi yeni “gizli belge” bulunduğu ortaya çıktı.

Biden, gizli belgelerin ofisinden çıktığını duyunca “şaşırdığını” ve belgelerin içeriğinden haberi olmadığını söyledi.

Özel savcı atandı

Adalet Bakanlığı, söz konusu belgeleri incelemek üzere özel yetkili bir savcı atadı.

Biden’dan önce, FBI ajanlarının 8 Ağustos 2022’de Trump’ın Palm Beach’teki Mar-a-Lago malikanesini aramasıyla ülkede gizli belgelerin bulunması uzun süredir tartışılıyordu. Biden, “Biri nasıl bu kadar sorumsuz olabilir?” Trump’ı eleştirdi.

Biden’ın ofisinde ve evinde bir süre gizli belgelerin ortaya çıkmasının ardından Cumhuriyetçiler şimdi de Biden’ı eleştiriyor.

Trump sert sözler sarf etti

Kampanyasını 2024 başkanlık seçimi için başlatan Donald Trump, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Biden’ı ve FBI’ı eleştirmişti:

Florida’daki malikanesi Mar-a-Lago’da “güvenli bir şekilde korunduğunu” söylediği gizli belgelerin bulunmasının ardından yapılan aramaları hatırlatan Trump, gizli belgeler bulunduğunda aynı yeri göstermediğini söylediği FBI’ı da suçladı. Biden’ın kişisel ofisinde ve konutunda.

Trump, Biden ve oğlu Hunter Biden’ın Ukrayna’yla ilişkilerine ilişkin iddiaların ve bununla ilgili haberlerin Twitter’da sansürlenmesinin ardından “Çok dikkatli olmalıyız” demişti. Mevcut sisteme yönelik eleştirilerini dile getirdi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku