sesli sohbet

Gamer Ekipmanları Alırken Nelere Dikkat Edilir

Evet, artık hangi ekipmanları almanız gerektiğini az çok biliyorsunuz. Peki bunları alırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Bildiğiniz üzere gamer’lık biraz maddi külfeti bulunan bir uğraş. Bu yüzden doğru bütçe planlaması yaparak, bütçenize uygun ürünleri almanız gerekir. Gamer ekipmanları fiyatları hayli geniş bir skalada yer almaktadır. Fiyatı arttıkça gelişmiş özellik seçeneği de artan gamer ekipmanlarının en önemlilerinden olan mouse ve klavye ve kulaklık için satın alma sürecinde ihtiyacınız olabilecek birkaç tüyo vereceğiz.

Mouse Seçerken Nelere Dikkat Edilir

Mouse bilgisayar kullanıcıları için her ne kadar sıradan bir ekipman olsa da gamer’lar için böyle değildir. Gamer mouse’unun hassasiyet seviyesi performans açısından oldukça önemlidir. DPI olarak da adlandırlan hassasiyet seviyesi ne kadar yüksekse mouse’unuz da o kadar iyidir, ancak bir yere kadar. DPI, mouse imleci hareket ettirmek için ne kadar az çaba sarf etmeniz anlamına gelir. Ancak çok yüksek DPI değerine sahip mouse’ları (500 üstü) kullanabilmek için ciddi anlamda sabit bir el hareketine sahip olmanız gerekmektedir. DPI’ın yanı sıra gamer mouse alırken incelemeniz gereken diğer hususlar; ayarlanabilir hassasiyet, programlanabilir tuşlar, ışık, ayarlanabilir ağırlık ve mouse’un şeklidir.

gamer-ekipmanlari-nelerdir

Gamer Ekipmanları Nelerdir

Birçok çevrimiçi oyunda öne geçmenizi sağlayacak ve performansınız arttıracak en önemli unsur klavyedir. Peki onlarca seçenek içinde hangi klavyeyi tercih etmek gerekir? Klavye alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus oynadığınız oyunların türüdür. Çünkü her oyun farklı tür ve özelliklere sahip klavye gerektirebiliyor. Eğer FPS oyuncusu iseniz planlanabilir fonksiyon tuşları, MOBAA oyuncusu iseniz mümkün olduğunca daha sade klavyelere yönelebilirsiniz. Ayrıca oyun sırasında tuşları ne kadar kullandığınız da gamer klavye alırken sizi yönlendirecek bir kıstastır. Eğer üst üste defalarca tuşa basmanız gerekiyorsa mekanik klavyeleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca alacağınız klavyenin yan özellikleri olup olmamasına, ürün ile yazılım olup olmadığına, tuşlar arasında renk farklı bulunup bulunmadığını ve ışık özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Ucuz gaming ürünler bulmak şu günlerde biraz zor olsa da https://www.hesaplifiyat.com sitesinde notebook adaptörleri dahi uygun fiyata bulabilirsiniz.

 

Kulaklık Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Gamer ekipmanları arasında önemli bir yere sahip ürünlerden olan kulaklıkları satın alırken de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Örneğin; kulakiçi ya da kulak üstü model seçmek, alacağınız kulaklığın ses kalitesi, terleme, ağırlık ve ağrı yapmaması ve stereo özellikleridir. Stereo, oyun içinde ayak sesi ve benzeri seslerin nereden geldiğine tam olarak hakim olmanızı sağlar. Ayrıca esnek bir kulaklık daha konforlu kullanım için idealdir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku