sesli sohbet

Halk TV’de Murat Sabuncu ve Levent Gültekin’le yollar ayrıldı

Halk TV’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin sert tepkilerden sonrasında kanal ile programı icra eden Levent Gültekin ve Murat Savuncu’nun yolları ayrıldı.

Abone ol

Resmi olmasa da seçim zamanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca 14 Mayıs olarak açıklandı.

Tarihin açıklanmasıyla hali hazırda muhalefetteki adaylık krizi derinleşmeye başladı. Muhalefetteki kriz medyaya da yansıdı.

Geçtiğimiz günlerde Halk TV’de Murat Sabuncu ve Levent Gültekin’in beraber yaptıkları İki Yorum adlı programda Gültekin, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını sert sözlerle hedef almıştı.

Gültekin, 2017 referandumunda CHP’li üst düzey bir yetkilinin kullandığı cümleleri aktararak şöyleki konuşmuştu:

“Türkiye’yi değil fakat CHP’yi kurtaracağız”

O denli şey duyuyoruz, o denli oldukca şeye tanık oluyoruz, dedikodudan bahsetmiyorum, teyit edilmiş konuşmalar. Örneğin 2017 referandumunda ‘İnşallah referandumdan evet çıkar da ikimiz de Kılıçdaroğlu’ndan kurtuluruz’ diyen şahıs, şu anda Kemal Bey’in adaylığını organize ediyor. Aynı şahıs iki ay ilkin ev sohbetinde, ‘Kemal Bey’i aday yapıyoruz, muhtemelen Türkiye’yi kurtaramayacağız fakat partiyi kurtaracağız’ söylediği; bunun tüm genel başkan yardımcılarına gittiği, Kemal Bey’e de gittiği ve kimsenin bir şey yapmadığı bir ortamda kaygı duymaz mısınız?

İki isimle de yollar ayrıldı

Gültekin’in bu açıklamaları CHP’den büyük tepki alınca satmaca programa kesildi.

Sabuncu ve Gültekin’in programı yayından kaldırıldı.

Programın kaldırılmasında CHP’nin kanala yapmış olduğu baskının etkili olduğu yorumları yapılırken iki isim de Twitter hesapları üstünden açıklamalarda bulunmuş oldu. 

Kovulmadık, çekilme ettik paylaşımları

Gültekin açıklamasında, Değerli arkadaşlar. “Hem Murat’ın bu durumu sebebiyle hem de fark ettim ki daha iyi olsun diye yaptığımız eleştiriler yarardan daha oldukca zarar getiriyor. Bu yüzden kendi isteğimizle İki Yorum programına son verdik. Hem halk tv’ye hem de size oldukca teşekkür ederim.” ifadelerine yer verirken, Sabuncu, “2020’nin Eylül ayı başladığımız, ekranda olduğumuz 26 ay süresince 200’ün üstünde program yaptığımız İki Yorum’a nokta koyma zamanı.” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku