sesli sohbet

Halk Tv’ye çıkan ekonomiste bak; S-400’ler bir depoya kilitlensin

Halk Tv’de konuşan ekonomist Atilla Yeşilada, Türkiye’nin ekonomik anlamda düzelmesi için S-400’lerin bir depoya kilitlenmesi ve Merkez Bankası’nın istediği kadar faiz çoğaltması için yetki verilmesi icap ettiğini savundu.

Abone ol

Dünya, 2022’de koronavirüs pandemisinin arkasından yaşanmış olan Rusya-Ukrayna savaşıyla beraber yükselen enflasyonla beraber artan fiyatlar ve yaşam pahalılığıyla savaşım etti. 

Türkiye’nin de etkilendiği yüksek enflasyon, hükümetin almış olduğu tedbirlerle 2023 yılı itibariyle düşüş trendine girdi..

Bu süreçte ekonomiyi düzeltmek için atılacak önlemlerle ilgili çeşitli yorumlar ortaya çıkmıştı.

Bunlardan bir tanesi de Halk Tv’de Hasret Gürses’in sunmuş olduğu programa konuk olan ekonomist Atilla Yeşilada’nın yorumuydu..

Yeşilada’nın Türkiye’nin ekonomik anlamda düzelmesi için verdiği skandal tavsiyeler toplumsal medyada tekrardan gündem oldu.

“S-400’ler bir depoya kilitlensin, Merkez Bankası faiz artırsın”

S-400’lerin bir depoya kilitlenmesi icap ettiğini ifade eden Atilla, Merkez Bankası’na istediği kadar faiz çoğaltması için yetki verilmesi icap ettiğini savundu.

“Kavala ile Demirtaş özgür bırakılsın”

6’lı masanın iktidarı kazanması halinde ise Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın özgür bırakılması icap ettiğini belirtti.

“Eğer bunlar yapılırsa Türkiye düzelir”

Skandal yorumda Yeşilada şu ifadeleri kullandı:

“Yapması ihtiyaç duyulan icraatlar belli. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş özgür bırakılacak. S-400’ler bir depoya kilitlenecek. Merkez Bankası’nın istediği kadar faiz çoğaltması için yetki verilecek. Eğer bu tarz şeyleri yapıyorsa Türkiye düzelir. “

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku