sesli sohbet

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş istifa etti iddiası! Kemal Kılıçdaroğlu istemişti

KAHRAMANMARAŞ merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremde en çok yıkım yaşayan illerden biri olan Hatay’ın Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın istifa ettiği belirtildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, skandal açıklamaları nedeniyle Lütfü Savaş’ın istifasını istedi.

abone

Hatay Belediye Başkanı Lütfu Savaş’ın istifa ettiği iddia edildi. Savaş’ın CHP’den mi yoksa belediye başkanlığından mı istifa ettiğine dair net bir bilgi yok. 6 Şubat Pazartesi günü sabah 04.17’de saat 13.24’te Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 ve Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. depremler; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerinde büyük tahribata neden oldu.

Rönesans Müteahhidi hakkında ne dedi?

Hatay depremden en çok zarar gören illerden biri oldu. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremde en fazla can kaybının yaşandığı binalardan biri olan Rönesans Residence’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun için “İdealist bir insan. Belediye bu işi kimin yaptığını sorgulasaydı, onlara kötülük etmiş olurduk.”

Kemal Kılıçdaroğlu istifasını istedi.

Lütfü Savaş’ın açıklaması büyük tepkiye neden olurken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Lütfü Savaş’ın istifasını istediği iddia edildi. Lütfü Savaş, sonraki açıklamalarıyla büyük tepki topladı. İşte Savaş’ın tepki çeken sözleri…

Bir kurumu suçlamak adil değil.

– Rönesans Müteahhidi idealist bir insandır. Belediye bu işi kimin yaptığını çok sorgulasa onlara yazık olur.

– Yönetmeliğe göre yapılan binaların bu büyük depreme dayanması çok zor…

– Bu depreme bakıp teknik ekibi ve belediyeleri suçlamak çok zor.

– Sadece bir kurumu suçlamak adil değil

– Tüm bileşenler sıkı bir pozisyon almalıdır…

Hesap verilmesi gerekiyorsa kurum, kuruluş ve şahıslar tarafından verilir. Hesap vereceksek biz de veririz. Orada sorun yok.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku