sesli sohbet

Henüz 6 yaşında! Minik Zübeyde enkaz altında yürekleri dağladı: “Ama kardeşim minik benim ölebilir”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki şiddetli depremin ardından enkaz kaldırma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kentte bir binanın enkazından kurtarılan 6 yaşındaki Zübeyde’nin ilk sözleri beni duygulandırdı. “Kardeşim küçük, ölebilir” ifadelerini kullanan ekiplerin küçük Zübeyde’yi kurtarması kameralara yansıdı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin enkazından kurtarılan küçük Zübeyde, “Ama kardeşim küçük, ölebilir” dedi. Sözleri herkesi duygulandırdı.

Kahramanmaraş merkezli çok sayıda binanın yıkıldığı ve onlarca kişinin hayatını kaybettiği depremin ardından ekiplerin arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Bu kapsamda İHH ekipleri, Hayrullah Mahallesi’nde çöken apartmanın enkazında 6 yaşındaki Zübeyde’ye ulaştı. Ekipler, çocuğun durumu hakkında bilgi almak ve korkusunu yenmesine yardımcı olmak için küçük Zübeyde ile görüşmeye başladı.

Zübeyde’nin ağzından “Ama kardeşim, küçüğüm ölebilir.” İlk sözleri herkesi duygulandırdı. Küçük kız ekipler tarafından kurtarılırken o anlar kameralara yansıdı. (İHA)

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku