sesli sohbet

Hijran Hüseynova: “Türkiye’nin dış politikası adalete hizmet ediyor”

Azerbaycan Milletvekili Aile, Hanım ve Çocuk İşleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Hijran Hüseynova, Türkiye’nin ulusal bayramı olan Cumhuriyet Bayramı’nı 29 Ekim’de kutladı…

Azerbaycan Milletvekili Hijran Hüseynova, Türkiye Cumhuriyeti’nin internasyonal dünyada büyük bir etkiye haiz bulunduğunu vurgulayarak, “Bu etkinin organik olarak siyasal, ekonomik, askeri, entelektüel, tinsel potansiyeli ve jeopolitik önemi ile ilgili bulunduğunu düşünüyorum.”-dedi.

“Bugün Türkiye’nin dış politikası, küresel ölçekte fazlaca gereksinim duyulan hakkaniyet ve dürüstlüğe hizmet ediyor.

Türkiye’nin ortaya çıkan internasyonal konulardaki objektif duruşunun, fazlaca tehlikeli bir dönemde istikrarın sağlanmasında emsalsiz bir rol oynadığının altını çizmek gerekir.
Azerbaycan işgal etmiş olduğu toprakları kurtarırken, kardeş Türkiye bu haklı mücadelede Azerbaycan’ın yanında yer almıştır. Bugün Türkiye, Karabağ’da ve Doğu Zengezur’da inşaat işlerinde ve öteki tüm mevzularda Azerbaycan’ın yanında! Yaşasın bu sonsuz kardeşlik. Yaşasın Türkiye ve Azerbaycan!

Türk halkının ulusal bayramı olan Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, Yüce Önder Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ü, Cumhuriyetin kurucularını ve şehitlerini dualarla anıyorum”.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümünün Azerbaycan’da da coşkuyla kutlandığını hatırlatalım.

 

Ülker Fermankızı

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku