sesli sohbet

Hollanda'da Bill Gates'in desteklediği 'sürdürülebilir süpermarket' tamamen yandı

Hollanda’da Bill Gates’in desteklediği ‘sürdürülebilir süpermarket’ tamamen yandı – Son Dakika Dünya Haberleri

Hollanda'da Bill Gates'in desteklediği 'sürdürülebilir süpermarket' tamamen yandı

Pazartesi gecesi başlayan yangın, kısa sürede büyüdü. Alevlerin birkaç metre yüksekliğe ulaştığı yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Ancak tüm müdahalelere rağmen yangın kontrol altına alınamadı ve Picnic aan de Zeerand adlı süpermarketin deposu tamamen kül oldu.

BBC Türkçe’den Yusuf Özkan’ın aktardığına göre, yaklaşık 60 çalışanı bulunan çevrimiçi süpermarketteki yangın sırasında, binada kimsenin bulunmadığı belirtildi. Yangının nasıl çıktığı henüz belirlenemedi.

Binadaki elektrikli dağıtım araçlarından birindeki kısa devrenin yangına neden olduğu öne sürülüyor ancak itfaiye ekipleri bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı.

Hollanda’da 2015 yılında faaliyete geçen ve sadece internet üzerinden satış yapan Picnic, Almanya ve Fransa’da da genişlemek için 600 milyon euro destek sağladı.

Bu desteğin en büyük kısmının Bill & Melinda Gates Vakfı tarafından karşılandığı açıklandı.

Ancak Gates’in ne kadar yatırım yaptığı belirtilmedi. Şirketin CEO’su Frans Muller, Gates’in ödediği paranın, toplam yatırımın en büyük kısmını oluşturduğunu söyledi.

İnternet üzerinden hizmet veren süpermarket, Hollanda ve Almanya’daki 125 kentte elektrikli araçlarla servis yapıyor.

Bu çalışma şekliyle Avrupa’da benzersiz olduğu belirtilen süpermarketin ürünleri arasında, çok sayıda vegan ve sürdürülebilir alternatif hayvansal gıda maddesi bulunuyordu.

Güneş ışığının erkekleri acıktırdığı keşfedildi Güneş ışığının erkekleri acıktırdığı keşfedildi

Güneş ışığının erkekleri acıktırdığı keşfedildi


Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku