sesli sohbet

Hülya Koçyiğit’ten Türkiye mesajı: Bütün dünya duymalı ve bilmeli

‘1.Internasyonal Evlat Nöbeti: Diyarbakır Anneleri Kongresi’ Nevşehir’de başladı. Burada konuşma icra eden sanatçı Hülya Koçyiğit çarpıcı ifadelerde bulunmuş oldu.

Abone ol

Medya Platformu tarafınca İçişleri Bakanlığı ve İletişim Başkanlığı’nın yanı sıra Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen ‘1.Internasyonal Evlat Nöbeti: Diyarbakır Anneleri Kongresi’ Nevşehir’de başladı.

Düzenlenen oturumlarla yeni toplumsal hareket, duygusal emek, medya sosyolojisi, ilinti ve inanç, protest duruş, hanım direnişi başlıkları ele alınacak.

PKK’nın kaçırılmış olduğu ve istismara uğrattığı küçüklere dair de mühim analizler sunacak olan kongrenin açılışına İçişleri Bakanı Süleyman Asil’nun yanı sıra Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, şehit yakınları ve gaziler, sanat-medya dünyasının mühim adları, duayen gazeteciler, alanında uzman konuklar ve akademisyenler katıldı.

Kongrede konuşan Sanatçı Hülya Koçyiğit, “Bizde mevcud en büyük gerçeğimiz terör. Terörde yitirdiklerimiz, kaybettiklerimiz ve Diyarbakır’da evlatlarını HDP’ den geri isteyen, ellerinde evlatlarının resimlerini kucaklamış haklı, onurlu, gururlu annelere destek çıkmak için buradayım. Onların acılarını tüm dünyaya duyurmak için ben de etkinliğe katıldım. Daha ilkin de kendilerini ziyaret etmiştim. Bu ülkenin terör gerçeğini tüm dünya duymalı ve bilmeli” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku