sesli sohbet

İki Dev Video Oyunu Paketi, Ukrayna İçin 12 Milyon Dolardan Fazla Arttı


Dekoratif

resim: Mütevazı Paket / Kotaku

Indie dijital mağazası Itch.io, kısa süre önce sona eren Ukrayna için Bundle yardım paketi aracılığıyla 6 milyon doların üzerinde para topladı. Bu sırada, Humble Bundle’ın benzer şekilde geniş oyun ve çizgi roman koleksiyonu bitmesine altı gün kala şimdiden 6 milyon doların üzerinde para topladı. Bu çok büyük bir para, hepsi Ukrayna’nın korkunç Rus işgali sırasında acı çeken insanları destekleyecek.

Yayına girecek ilk paket, Necrosoft Games yönetmeni Brandon Sheffield. Bu paket 7 Mart’tan itibaren Itch.io’da mevcuttu ve yaklaşık 1.000 oyunu tek bir büyük pakette topladı. Ve insanlar, tahmini değeri yaklaşık 6.500$ olan tüm bu oyunları sadece 10$’a alabilirler. Oldukça iyi bir anlaşma ve iyi bir amaç için, çünkü Ukrayna Paketi aracılığıyla toplanan tüm fonlar iki grubu desteklemeye gidiyor: Uluslararası Tıp Birlikleri ve Çocukların Sesi.

Başlangıçta paketin 100.000 dolarlık nispeten küçük bir hedefi vardı. Bu hedef çabucak ezildi ve sadece 24 saat sonra indie paketi 1.5 milyon doların biraz üzerinde toplandı. Dün sona erdi ve toplamda 6.370.557 dolara ulaştı..

Bu sırada, bir diğeri Humble Bundle’dan bu paket de devam eden ve ölümcül işgal sırasında Ukrayna’ya çok ihtiyaç duyulan desteği sağlamaya yardımcı olmak için organize edildi ve başlatıldı. Kaşıntı paketi gibi, çok sayıda oyun içerir (yaklaşık 100) gibi başlıklar da dahil olmak üzere. Back 4 Blood, Fable, Metro Exodus, Quantum Break, PGA Tour 2K21, Kerbal Space Progam, ve Amnezi.

Şimdi bunu yazarken, paket şimdiden 6 milyon doları geçti. Sunulan inanılmaz oyun seçimini ve her şeyin sadece 40 dolara mal olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak, bu paketin bir hafta içinde tamamlandığı zaman 6 milyon dolardan önemli ölçüde fazla bir artış sağlayacağından şüpheleniyorum.

İkisini de ekle ve bu bitti 12 milyon dolarlık hayır kurumu! (Ve az önce bahsettiğim gibi, Humble Bundle muhtemelen bu sayıyı önümüzdeki haftaya kadar daha da artıracaktır.)

Devam eden, yasadışı iUkrayna’nın Rusya tarafından işgali binlerce ölüme yol açtı ve birçoğu evleri ve kasabaları füzelerle bombalanırken ülkeden kaçıyor. Sonuç olarak, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere birçok ülke, ekonomik yaptırımlarla Rusya ve Putin’e baskı uyguladılar.. Ve işgal devam ederken, birçok özel şirket de işlerini Rusya’dan çekiyor.

Bu devasa, indirimli yardım paketleri, insanların bir araya gelmesi ve diğerlerini büyük ölçekte desteklemesine yardımcı olmak için hızla popüler bir yol haline geldi. 2020’de, benzer şekilde büyük bir oyun paketi çevrimiçi olarak sunuldu. Itch’in Irk Adaleti ve Eşitliği paketi. Bu yardım koleksiyonu etkileyici bir İki kuruluş için 8.149.814 ABD doları: NAACP Yasal Savunma ve Eğitim Fonu ve Topluluk Kefalet Fonu.

.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku