sesli sohbet

İlkay Gündoğan, Adana’da 5 bin fidan diktirdi

Türk asıllı Alman ulusal futbolcu İlkay Gündoğan, Internasyonal İnsani Yardım Organizasyonu WEFA vasıtasıyla Adana’da 5 bin fidan dikilmesi için bağışta bulunmuş oldu.

Abone ol

Türk asıllı Alman futbolcu İlkay Gündoğan, örnek alınacak bir davranışa imza attı.

81 ilde 81 hatıra ormanı projesi

Almanya’nın Köln kentinde merkezi bulunan WEFA’dan meydana getirilen yazılı açıklamada, Türkiye’de Temmuz 2021’de çıkan orman yangınlarının peşinden başlatılan “81 İlde 81 Hatıra Ormanı” projesi çerçevesinde, 81 ilde hatıra ormanı oluşturulması için çalışmış olduğu açıklandı.

AA’nın haberine gore açıklamada, Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Savaşım Hizmetlerini Destekleme Vakfı (OGEM-VAK) iş birliğiyle yürütülen projeyle her hatıra ormanında 10 bin ağacın yer alacağı ifade edildi.

İlkay Gündoğan 5 bin fidan bağışta bulunmuş oldu

Proje çerçevesinde ilk olarak Adana’da 6 hektarlık hatıra ormanına defne, erguvan, mavi servi, kara servi ve fırça çalısından oluşan 10 bin ağacın dikildiği belirtilen açıklamada, Türk asıllı Alman ulusal futbolcu İlkay Gündoğan’ın da bu hatıra ormanına 5 bin fidan dikilmesi için bağışta bulunmuş olduğu kaydedildi.

Gündoğan, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, projeye katılmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek desteğe aracılık eden WEFA’ya teşekkür etti.

(*5*)

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku