sesli sohbet

İnce, “Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekil” çağrılarına yanıt verdi

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığından çekilme taleplerine dikkat çekici bir yanıt verdi.

abone

Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala Ankara’da siyaset alevlendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uzun tartışmaların ardından Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı oldu.

İnce’den ‘adaylıktan çekilin’ çağrılarına yanıt geldi.

CHP’den ayrılarak Vatan Partisi’ni kuran Muharrem İnce de geçtiğimiz günlerde cumhurbaşkanı adaylığını açıklamıştı. Ancak muhalefet, İnce’den Kemal Kılıçdaroğlu lehine adaylığını geri çekmesini istedi ve bu çağrılara İnce’den dikkat çekici bir yanıt geldi.

“80 bin genci ikna et, beni değil”

Twitter hesabından açıklama yapan İnce, kendisinin değil seçmenin ikna edilmesi gerektiğini söyledi. İnce, “Beni değil, imkanınız varsa önce aday olmamı isteyenleri ikna edin. Sadece son bir hafta içinde partimize katılmak için başvuran 80 bin genci ikna edin. Bunu başaracağımızdan şüphesi olmayan milyonları ikna edin” dedi. Politikacı seçmenin temsilcisidir, ben onların sesiyim.”

“Gerektiğinde gerekeni yapacağım”

Muharrem İnce ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu lehine seçimden çekilebileceğini söyledi. İnce, “Kemal Bey’le ikinci tura kalırsak çok keyifli olur. Ben ünlü bir adamım. Gücün kıymetini bilen bir adamım. Bu vatanı herkesten çok seven bir adamım. Kimse görmesin. Endişelenme, gerektiğinde gerekeni yapacağım.” Sözlerine devam eden İnce, “Durumu değerlendiriyorum. Kendim için değil Türkiye için. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Bey lehine çekileceğim.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku