sesli sohbet

İngiltere Başbakanı Sunak kendi elleriyle yardım kolisi hazırladı!

Kahramanmaraş merkezli Türkiye’yi sarsan ve büyük yıkıma neden olan depremin ardından dünyanın dört bir yanından yardım geliyor. Türkiye’ye yardım göndermek isteyenlere İngiltere Başbakanı Rishi Sunak da katıldı ve kendi elleriyle bir yardım paketi hazırladı. Sunak daha sonra paylaştığı videoda dayanışma mesajı verdi: “Türkiye’ye 1 Sterlin Bağış, Devletten 1 Sterlin”…

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, University College London öğrencileri tarafından başlatılan yardım kampanyasına katılmak üzere üniversiteyi ziyaret etti ve Türk Öğrenci Birliği üyeleriyle bir araya geldi. Sunak, öğrencilere yardım malzemelerini tasnif etme ve paketleme konusunda yardımcı olarak şapka, atkı ve battaniye bağışında da bulundu.

Twitter hesabında bir video yayınladı.

Sunak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İngiliz halkını Türkiye ve Suriye’deki deprem felaketinden etkilenenlere bağış yapmaya çağırdı. sunac dedi ki:

“University College London’da öğrenciler tarafından işletilen bir bağış merkezi. Burada Türkiye ve Suriye’deki korkunç trajediden etkilenenlere yardım etmek için hayati malzemeler toplanıyor. Özellikle çocuklar için kutular, giysiler, battaniyeler, sağlık ekipmanları ve malzemeleri yapıyoruz. .

Resimler uzun süre hafızamızdan çıkmayacak

Türkiye ve Suriye’deki dramın boyutlarını anlamak çok zor. 20.000’e yakın insan hayatını kaybetti, şehirler yerle bir oldu. Ve bir baba olarak, eminim ki herkes, enkaz altında çocuklarını, bebeklerini ve yeni yürümeye başlayan çocuklarını bulmaya çalışan anne babaların fotoğraflarını görmüştür. Sanırım bu resimler uzun süre hafızamızda kalacak. Bu nedenle şu anda Türkiye ve Suriye’yi desteklemek için elimizden gelenin en iyisini yapmamız çok önemli.

77 arama ve kurtarma ekibi gönderdik

Birkaç gün önce Cumhurbaşkanı (Erdoğan) ile görüştüm ve ona destek sözü verdim. 77 arama kurtarma ekibi gönderdik. Bu tür trajedilerin ardından ilk günlerde enkaz altında kalan insanları bulmak çok önemli… Bu ekipler canla başla çalışıyor ve biz de elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Bağış için 1 sterlin, hükümetten 1 sterlin

Afet Acil Durum Komitesi, Birleşik Krallık’taki tüm hayır kurumlarının çalışmalarını koordine eder. Ve insanlar bu hayır kurumuna bağışta bulunursa, verdiğiniz her pound için hükümet bir pound daha ekleyecek ve bunu Türkiye ve Suriye’ye en çok ihtiyaç duydukları bir zamanda daha fazla insani yardım sağlamak için kullanabiliriz. İnsanları mümkünse cömertçe bağış yapmaya davet ediyorum.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku