sesli sohbet

İnsansız kara aracı sahada! Türkiye’nin “ağır abisi” Kapgan ilk kez ateş etti

“Kardeşlerinin yanına gitmek için sabırsızlanıyorum”
Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı İsmail Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İHA’larda kazanılan tecrübe ve dünya çapındaki başarıyı diğer insansız sistemlerde de elde etmeye kararlı olduklarını söyledi.

Türk savunma sanayisinin birçok firmasının gerçekten de insansız kara araçları konusunda başarılı işler yaptığını vurgulayan Demir, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ürünlerimizin bir kısmı güvenlik güçlerimizin hizmetinde kullanılırken, diğerlerine yeni yetenekler kazandırma çalışmaları devam ediyor. İnsansız kara araçlarımız yeni silahlarını donatmaya devam ediyor. İlk atış testlerini başarıyla geçen Kapgan insansız kara aracımız. 12,7 mm ağır makineli tüfek de sahada görev yapıyor.Kardeşlerinin yanına gitmeyi dört gözle bekliyor.Projede emeği geçen tüm firmalarımızı kutluyor, bu alanda daha büyük başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyorum.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku