sesli sohbet

İran'da hapishane yangını!

İran’ın resmi ajansı IRNA’da yer edinen habere bakılırsa, Evin Hapishanesi’nde adi suçluların bulunmuş olduğu bölümde tutuklular ile gardiyanlar içinde çıkan çatışmada 8 şahıs yaralandı.

Siyasal tutuklularıyla öne çıkan hapishanede elbise deposunun ateşe verildiği belirtilmiş, toplumsal medyada yangının yanı sıra, tabanca ve patlama seslerinin yer almış olduğu görüntüler paylaşılmıştı.

Hapishane çevresinde güvenlik tedbirlerinin artırıldığı belirtiliyor.

SOKAKLAR KARIŞTI

Hapishanede çıkan yangının arkasından toplumsal medyadan, mahkumlara dönük negatif bir müdahalenin yaşanmasına engel olmak için hapishane çevresinin boş bırakılmaması çağrıları yapılması üstüne çevrede yaşayanlar ile başka bölgelerden gelenler sokakları doldurdu.

Toplumsal medyada gösterilen görüntülerde, çarpıcı söz atan göstericilere bazı kişilerin evlerin pencerelerinden sloganlarla destek verildiği görüldü.

Yadigarı İmam Bulvarı’nda uzun kuyruklar oluşturan araçlar korna çalarak tepki gösterirken hapishane civarında trafik durma noktasına geldi.

Bazı göstericiler Evin Hapishanesi’ndeki yangını protesto etmek için hükumet reklamlarının yapıldığı billboardları ateşe verdi.

Hapishanenin olduğu alandan gelen şiddetli patlama ve tabanca sesleri yakın çevrede de duyuldu.

Öte taraftan toplumsal medyada, şehrin birçok bölgesinden güvenlik kuvvetlerinin hapishane bölgesine göndermiş olduğu haberleri yer aldı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku