sesli sohbet

İsrail askerleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi öldürdü

Filistin Sıhhat Bakanlığından meydana getirilen yazılı açıklamaya nazaran, Ramallah’ın kuzeybatısındaki Abud köyünde İsrail askerlerinin açmış olduğu ateş sonucu bir Filistinli yaşamını yitirdi. Saldırıda yaralanan 3 Filistinliden 2’sinin hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

YARALILARDAN BİRİNİN DURUMU CİDDİ

Filistin Sivil İşler Genel İdaresi Sözcüsü İmad Karakira da öldürülen Filistinlinin Ziya Muhammed Şefik er-Rimavi bulunduğunu, yaralılardan birinin durumunun ise ciddiyetini koruduğunu beyan etti.

İsrail askerleri, dün Batı Şeria’nın Silvad kasabası civarlarında bir, sabah saatlerinde de Cenin’de 3 Filistinliyi öldürmüştü. Böylece son 24 saatte İsrail güçlerince öldürülen Filistinli sayısı 5’e yükselmiş oldu.

Filistin Sıhhat Bakanlığı ek olarak yıl başından bu yana İsrail güçlerince öldürülen Filistinli sayısının 52’si Gazze’de, 165’i Batı Şeria’da olmak suretiyle 217’ye yükseldiğini deklare etti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku