sesli sohbet

İstanbul-Kerkük uçak seferleri başlıyor

Kerkük Valisi Rakan Said, yapmış olduğu açıklamada, Türk Hava Yolları’nın (THY) Internasyonal Kerkük Havalimanı’na ilk seferini yarın gerçekleştireceğini belirtti.

THY uçağının İstanbul Havalimanı’ndan Kerkük Havalimanı’na yarın öğlen saatlerinde iniş yapmasının planlandığını ifade eden Said, ilerleyen günlerde Irak Hava Yollarının da Kerkük’ten İstanbul’a seferler düzenleyeceğini kaydetti.

Bu gelişmenin Kerkük için mühim bulunduğunu vurgulayan Said, ”Uçuşların başlaması Türkiye ve Irak ilişkilerine ivme kazandıracak. Bunun Türk yatırımcıların Irak ve Kerkük’e yönelmelerini teşvik edecek ve iki ülke arasındaki ticareti pozitif yönde şekilde etkileyeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Irak’ın Kerkük kentinde, daha ilkin askeri üs olarak kullanılan ve 16 Ekim’de düzenlenen törenle resmi olarak açılışı meydana getirilen Kerkük Havalimanı’nda 20 Ekim tarihinden itibaren iş ve dış hat uçuşları başlamıştı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku