sesli sohbet

İstanbul’da şüpheli çanta paniği: “Ben bunu açarım, sıkıntı yok” deyip fırlattı, korku dolu anlar yaşandı

Beyoğlu’nda Galata Kulesi yakınındaki bir binanın girişinde bulunan sırt çantası kısa süreli paniğe niçin oldu. Çantayı gören vatandaşlar polise haber verdi. Patlatma anından ilkin, güvenlik şeridini geçen kişinin şüpheli çantayı alıp fırlatması üstüne çevredeki vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı. Fünye ile patlatılan sırt çantasından ise cips ve kağıt havlu çıktı.

Abone ol

Galata Kulesi tarafındaki Büyük Hendek Caddesi’nde bir binanın merdiveninde sırt çantası bulunduğunu görenler, durumu polis ekiplerine bildirdi.

Çantayı alıp fırlattı
Takımlar bölgeyi boşaltarak güvenlik şeridi çekerken, akli dengesinin yerinde olmadığı kabul edilen bir şahıs, güvenlik şeridini geçerek çantanın yanına gitti. “Ben bunu açarım, sıkıntı yok.” diyen şahıs, polis ekiplerinin engellemelerine karşın çantayı alarak ortalama 10 metre ileriye fırlattı.

Bomba paniğiyle kaçtılar
Bu sırada, yörede bulunan işletmelerin cadde üstündeki masalarında oturan vatandaşlar, bomba paniğiyle kaçmaya başladı. Polis ekipleri, vatandaşlara sakin olmaları çağrısında bulunmuş oldu.

Çantayı fırlatan şahıs polis tarafınca uzaklaştırılırken, bomba imha ekipleri tarafınca fünyeyle patlatılan çantadan cips ve kağıt havlu çıktı.

Kontrollü patlatmanın peşinden caddedeki vatandaşlar, polis ekiplerini alkışladı. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku