sesli sohbet

İYİ Parti’de Meral Akşener’e kalp hastası eden kavgada neler oldu? İYİ Parti’de kim kimin adamı?

İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener’in kalp rahatsızlığı şikayetiyle hastaneye yatmasına yol açan kavgayla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı?.. Meral Akşener’in tanık olduğu kavgada kim ne dedi?.. İYİ Parti içinde kim kiminle beraber hareket ediyor?.. İYİ Parti aday savaşlarında km kimi istiyor?.. İşte ayrıntılar…

Abone ol

İYİ Parti’de Ankara İl Kongresi öncesinde adaylık gerilimi kavgaya dönüştü. Siyasal İşler Başkanı Koray Aydın’ın, darbe girişimini desteklediği tweet’leri ortaya çıkan Serdar Tunç’a desteğini sürdürmesi gerilimi artırdı. Kavga esnasında Meral Akşener’in de Genel Merkez’de olduğu ve rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı ortaya çıkmıştı. HaberTürk yazarı Bülent Aydemir, “İYİ Parti’de Ankara İl Başkan adayının belirlenmesinde yaşanmış olan krizin perde arkasını” yazdı. Aydemir, “İYİ Parti niçin karıştı” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

Koray Aydın’a karşı Umut Dikbayır ve Uğur Poyraz

– İYİ Parti Siyasal İşler Başkanı Koray Aydın, Ankara İl Başkan talibi olarak Keçiören İlçe Başkanı Serdar Tunç’u basına tanıttı ve hem açıklamalarıyla hem de fotoğraf karesinde yer alarak kendisine destek verdi.

– Öteki taraftan İYİ Parti Mali İşler Başkanı Umut Dikbayır ile Genel Yazman Uğur Poyraz’ın bununla birlikte genel merkezin büyük çoğunluğunun desteklediği Ankara İl Başkan Yardımcısı ve Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Batuhan Yılmaz da 7 Ocak’ta adaylığını duyurdu.

Batuhan Yılmaz için adaylıktan çekildiler

– Ayrıca eski Başkan Yetkin Öztürk’ün tekrardan aday olamayacağını açıklamasının peşinden partinin Çankaya İlçe Başkanı Kevser Ofluoğlu ile Ankara İl Teşkilat Başkanı Serkan Bedirhanoğlu adaylıklarını açıklamıştı. Bu iki isim Batuhan Yılmaz’ın adaylığını açıklamasıyla beraber adaylıktan çekildiklerini duyurdu.

İki grubun listelere savaşacaktı

– 14 Ocak’taki Kurultay’de Koray Aydın’ın desteklediği Serdar Tunç ile öteki ekibin desteklediği Batuhan Yılmaz ve onların listeleri yarışacaklardı.

– Kongreye oldukça kısa bir vakit kala, Koray Aydın tarafınca tanıtılan aday Serdar Tunç’un 15 Temmuz darbe girişimi gecesi attığı tweet’ler basına sızdırıldı.

Koray Aydın, Dikbayır ve Poyraz’ı suçladı

– Koray Aydın, bu haberin basına sızdırılmasından karşı talibi destekleyen ekibi görevli tuttu ve genel merkezde büyük bir kriz yaşandı. Genel merkez, Serdar Tunç’un tweet’lerinin, seçime gidilirken partiyi zorda bırakacak bir tabloya yol açabileceğini düşünerek adaylıktan çekilmesini istedi.

– Serdar Tunç’un bu şekilde bir süreçten sonrasında adaylıktan çekilmesinin tek aday kalan Batuhan Yılmaz’a haksız üstünlük sağlayacağı, bunun adil ve demokratik bir yarışa engel olacağı değerlendirmesi yapılmış oldu. Genel merkez, Batuhan Yılmaz’ın da seçime girmemesini istedi.

Akşener ‘tek aday’ dedi ve öyleki olacak

– Münakaşaya Genel Başkan Meral Akşener el koydu ve İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi olan Faruk Köylüoğlu’nun Ankara İl Kongresi’ne tek aday olarak girmesine karar verildi. Bir değişim eğer olmazsa İYİ Parti Ankara İl Kongresi’ne Köylüoğlu, tek aday ve tek sıralama ile girecek.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku