sesli sohbet

İYİ Partili Turhan Çömez’den Osman Çataklı iddiası

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın FETÖ firarisi olduğu iddia edilen kardeşi Osman Çataklı’nın nerede bulunduğunu deklare etti.

Abone ol

CHP’li Özgür Hususi’in ortaya attığı İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın kardeşi Osman Çataklı ile ilgili FETÖ bağları bulunmuş olduğu iddiasının yankıları sürüyor. Osman Çataklı’nın nerede bulunduğunu açıklayan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, “Osman Çataklı nerede? Kimse bu mevzuyla ilgili bir şey söylemedi daha. Osman Çataklı Fransa’da. Osman Çataklı’nın, Paris’in kuzeyinde bir ufak ilçede evi var.” dedi.

Halk TV’de Kayda Geçsin programına konuk olan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın kardeşi Osman Çataklı hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu.

“Osman Çataklı’nın Fransa’da”

Osman Çataklı’nın Fransa’da bulunduğunu iddia eden Çömez, şu ifadeleri kullandı:

“Osman Çataklı nerede? Kimse bu mevzuyla ilgili bir şey söylemedi daha. Osman Çataklı Fransa’da. Osman Çataklı’nın, Paris’in kuzeyinde bir ufak ilçede evi var. Taahhüt işleri yapıyor, ev alım satım işleri yapıyor.”

Çömez sözlerine, “Paris’te bir merkez var. Bu merkez büyük bir merkez ve burası hem de Afrika’da kurulmuş FETÖ okullarını koordine eden merkez. Fransızca konuşan ve Fransa’nın hakimiyetinde kalmış Mali’nin başkenti Bamako’da büyük devasa FETÖ okulları var. Bu okulların kurucusu Osman Çataklı” diyerek devam etti.

Ne olmuştu?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Hususi, iktidarın “terör soruşturması” diye adlandırdığı, İçişleri Bakanlığı tarafınca İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanı hakkında hazırlanan raporun savcılığa teslim edilmesini değerlendirirken İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın kardeşinin “FETÖ firarisi” bulunduğunu açıklamıştı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku