sesli sohbet

Japonya, Rusya’nın yaptırımlar nedeniyle İkinci Dünya Savaşı barış anlaşması görüşmelerinden çekilmesine karşı çıkıyor


Rusya ve Japonya Rusya’da Kuriller ve Japonya’da Kuzey Toprakları olarak bilinen, Japonya’nın en kuzeyindeki Hokkaido adasının hemen dışındaki adalar üzerindeki soğukluk nedeniyle II. Adalar, İkinci Dünya Savaşı’nın sonunda Sovyetler tarafından ele geçirildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Japonya’nın “açıkça düşmanca tutumlarını ve ülkemizin çıkarlarına zarar verme girişimlerini” gerekçe göstererek, “Mevcut koşullar altında Rusya, Japonya ile bir barış anlaşması müzakerelerini sürdürme niyetinde değil” dedi.

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Rusya’nın kararına şiddetle karşı çıktığını ve kararı “haksız” ve “tamamen kabul edilemez” olarak nitelendirdiğini söyledi.

“Bütün bu durum Rusya’nın Ukrayna’yı işgali tarafından yaratıldı ve Rusya’nın bunu Japonya-Rusya ilişkilerine itmesi son derece adaletsiz ve tamamen kabul edilemez” dedi ve Japonya’nın barış anlaşması arayışına yönelik tutumlarının değişmediğini ve protesto ettiğini de sözlerine ekledi. Rus hareketi.

Japonya, dünyanın geri kalanıyla işbirliği içinde Rusya’ya yaptırım uygulamaya kararlılıkla devam etmelidir” dedi.

Kabine Baş Sekreteri Hirokazu Matsuno, Japonya’nın Rusya’nın Tokyo büyükelçisine protestoda bulunduğunu söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak, Japonya geçen hafta Rusya’nın en gözde ulus ticaret statüsünü iptal etme, Rus seçkinlerine karşı varlık dondurma kapsamını genişletme ve belirli ürünlerin ithalatını yasaklama planlarını açıkladı.

Geçen hafta tedbirleri açıklarken Kishida, Japonya’nın Ukraynalılara gıda ve ilaç ulaştırmak için uluslararası yardım kuruluşlarıyla da işbirliği yapacağını söyledi. Japonya’nın Ukrayna’dan tahliyeleri kabul etmeye başladığını ve halkın desteğini istediğini de sözlerine ekledi.

Geçen yıl Başkan Vladimir Putin, hem Tokyo hem de Moskova’nın iyi ilişkiler istediğini söyledi ve bir barış anlaşmasına varmamalarını saçma olarak nitelendirdi.

Açıklamada, Rusya’nın Japonya ile Kuril Adaları’ndaki ortak iş projeleri hakkında görüşmelerden de çekildiği ve Japon vatandaşlarının vizesiz seyahatine son verdiği belirtildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku