sesli sohbet

Kahreden haber: Deprem bir aileyi yok etti! 10 aylık bebekleriyle enkazda cesetleri çıkarıldı

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen illerden biri de Hatay oldu. Çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği depremde, TEKİRDAĞ Barosu avukatlarından Bestami Uğur Alkan, eşi Özge Alkan ve 10 aylık çocuklarının cansız bedenlerine ulaşıldı.

abone

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen illerden biri de Hatay olurken, kentte çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Alkan ailesinden depremden acı haber geldi. Avukat Bestami Uğur Alkan, eşi Özge Alkan ve 10 aylık bebekleri Arven çöken binada hayatını kaybetti.

Tekirdağ’dan Hatay’a yerleşti.
3 yıl önce Tekirdağ’da çalışan avukat Bestami Uğur Alkan, daha sonra Hatay’a yerleşerek burada mesleğini icra etmeye başladı. Bölgede meydana gelen depremde Alkan, eşi Özge, 10 aylık bebekleri Arven ve annesi Nalan Alkan’ın birlikte kaldıkları ev depremle yıkıldı. Enkaz arasında yürütülen arama çalışmalarında Bestami Uğur Alkan, eşi Özge ve küçük Arven’in cesetleri bulunurken, yaralanarak kurtulan Nalan Alkan hastaneye sevk edildi.

Tekirdağ Barosundan yapılan açıklamada, “Acımız çok büyük, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bu sabah meydana gelen depremde çok sayıda vatandaşımızın yasını tutuyoruz. Hayatını kaybeden meslektaşımız Avukat Bestami Uğur Alkan, Tekirdağ Barosu’ndan Hatay Barosu’na nakledilen, eşi Özge Alkan ve çocukları depremde hayatını kaybetmiştir.” Bu büyük depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza, meslektaşlarımıza, eş ve çocuklarına Allah’tan rahmet diliyoruz. afet yakınlarına ve camiamıza başsağlığı ve sabırlar dileriz. Milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku