sesli sohbet

Kalıcı Temyizi Olan Genç İdol Bobby Rydell, 79 Yaşında Öldü


Bay Rydell otobiyografisinde “TV varyete programının altın çağında bir kayıt sanatçısı olarak en yoğun yıllarımı geçirme şansına eriştim” diye yazdı. “60’ların başlarında neredeyse hepsinde göründüm.” Bunlar arasında, diğerlerinin yanı sıra Ed Sullivan, Johnny Carson, Perry Como, Jack Benny, Milton Berle ve en önemlisi Red Skelton’ın ev sahipliği yaptığı şovlar yer aldı.

Az önce şarkı söylediği “The Red Skelton Hour”da iki kez göründükten sonra, 1961’den 1969’a kadar aralıklarla Skelton’ın taşralı karakteri Clem Kadiddlehopper’ın kuzeni Zeke Kadiddlehopper da dahil olmak üzere çeşitli karakterler olarak eskizlerde yer aldı.

“Bay. Bay Rydell’in kişisel asistanı Linda F. Hoffman 2013’te Skelton Bobby’ye aşık oldu. Çok yakınlardı.”

New York Times, Madison Square Garden’daki iki rock ‘n’ roll canlanma gösterisinin incelemeleri, onun hem rock gök kubbesindeki daha az yeri hem de gelecekteki kariyer uzun ömürlülüğü için nedenler önerdi. 1975’te Ian Dove şunları yazdı: “Mr. Rydell sizin sert rock’çınız değil – onun dönemi, rock’ın yumuşatıldığı ve daha az korkutucu hale getirildiği 1950’lerin sonlarındaydı. ‘Volare’ gibi şarkılarla, bir rock’çıdan çok bir şarkıcı gibi ortaya çıkıyor.” Robert Palmer, 1977’deki bir gösteriyi incelerken, Bay Rydell’in “rock ‘n’ roll hitlerinden rahatsız göründüğünü ve rock ‘n’ roll çağında büyümemiş olsaydı muhtemelen bir İtalyan şarkıcı olurdu” diye yazdı.

Televizyon programlarındaki performansı azaldıktan sonra, gece kulüplerinde ve nostalji şovlarında performans göstermeye ve Avustralya turnesine devam etti, ta ki organizatör Dick Fox, Golden Boys’u 1985’te, başlangıçta bir PBS özel bölümü için bir araya getirene kadar. Bay Rydell, Bay Avalon ve Fabian kendi şarkılarını seslendirecek ve ardından birlikte şarkı söyleyecekler; ayrıca Frank Sinatra’ya ve Bay Rydell’in en sevdiği şarkıcı Bobby Darin’e de saygı duruşunda bulunulacaktı.

Bay Rydell, yazar Pat Gallagher ile 2012’de yaptığı bir röportajda “Üçümüz sahnedeyken eğleniyoruz” dedi. “Kimseyi kandırmaya çalışmıyoruz. 50 yıldır herkes bizi tanıyor. Biz sadece oraya çıkıyoruz ve eğleniyoruz ve seyirciler bunu görebilir.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku