sesli sohbet

Kardeş ülke Pakistan Erdoğan’ı Nobel’e aday gösterdi

Pakistan Senatosu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Nobel Sulh Ödülü’ne aday olarak gösterdi. Senato Başkanı yazıya döktüğü yazıda gerekçe olarak Erdoğan’ın Rusya-Ukrayna Savaşı’ndaki diplomatik başarısını öne sürdü.

Abone ol

Pakistan Senatosu, her yıl verilen Nobel Sulh Ödülü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aday gösterdi

Rusya-Ukrayna savaşındaki çabalar etkili oldu

Pakistan’ın bu önerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya-Ukrayna Savaşı’ndaki diplomatik başarıları etkili oldu.

Senato Başkanı Sadık Sanjrani imzalı kararda, Erdoğan lehinde adım atılmış olduğu açıklandı. Söz mevzusu öneriye gerekçe olarak, Erdoğan’ın Rusya-Ukrayna Savaşı öncesi ve sonrasında tarafları ikna ederek ortaya koyduğu çabalar etkili oldu.

Küresel felaketi önledi

Mevzuyla ilişkin, “Bu harp, hızla tüm dünya için felaketle sonuçlanabilecek nükleer parlama noktasına dönüşmüştü. Yorulmak bilmez çabalarıyla tek başına, her iki tarafa da zamanında ve etkili müdahaleleri yardımıyla küresel felaketi önledi.” denildi.

“Bölgenin refahı için çalışan bir önder”

Senato Başkanı Sadık Sanjrani imzalı yazıda ek olarak  “Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir tek ülkesinin değil, bölgenin ve dünyanın ıslahı ve refahı için çalışan gerçek bir devlet adamı ve halk lideridir. O, yalnızca ülkesi yada bölgesi için kıymetli liderliğini kanıtlamakla kalmadı, bununla birlikte Hazreti Muhammed’in mesajını ve tüm insanlığa sulh, hoşgörü ve sevgi öğretilerini taşıyor.” ifadelerine de yer verildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku