sesli sohbet

Katar’dan Türkiye ve Suriye’ye 10 bin mobil ev her türlü ihtiyacı gideriyor

Katar’ın Türkiye’yi vuran ve Suriye’de de hissedilen depremler nedeniyle iki ülkeye gönderdiğini açıkladığı 10 bin mobil evin ilk kısmı yola çıktı.

abone

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye ve Suriye’ye yardımlar sürüyor. Katar’ın Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için göndereceği 10 bin mobil evin ilk bölümü bugün yola çıkmaya hazırlanıyor.

Katar Kalkınma Fonu genel müdürü Khalifa bin Jassim Al-Kuwari, mobil evler yüklü ilk geminin Hamad limanından ayrılmaya hazırlandığını söyledi.

Evlerin küçük olduğunu ancak tuvalet, mutfak malzemesi ve oturma odası gibi her türlü konforun bulunduğunu belirten Al-Kuwari, şu anda gemide 306 mobil ev olduğunu söyledi. Al-Kuwari, 400-500 mobil eve sahip başka bir geminin bu hafta limandan ayrılacağını duyurdu.

Katar 10.000 mobil ev göndereceğini açıkladı

Katar Dışişleri Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, depremlerin yol açtığı tahribat nedeniyle evsiz kalan onbinlerce insan için Türkiye ve Suriye’ye 10 bin mobil evin gönderileceğini duyurdu. Açıklamada, “Katar devleti, Suriye ve Türkiye’de depremden etkilenen insanlara yardım için devam eden çabalar sonucunda deprem bölgelerine taşınmak üzere 10 bin mobil ev tahsis etti.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku