sesli sohbet

Kemal Kılıçdaroğlu, asrın felaketi söylemine algı operasyonu dedi

Depremin olduğu ilk günlerde afet bölgesinde hükümetin “yüzyılın felaketi” söylemlerini abarttığını öne süren CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün ziyaret ettiği Hatay’da suçlamalarına devam etti.

abone

Muhalefet cephesi de deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde görmek için afet bölgesini ziyaret ediyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, afet bölgesini ilk ziyaret eden liderler arasında yer alıyor.

“Yüzyılın felaketi büyütüldü”

Depremin olduğu ilk günlerde bölgeye yaptığı ziyarette hükümet tarafından felaketin abartıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu; Allah aşkına söyleyin, olayı çok büyütüp, bir algı operasyonuyla sorumluluktan kurtulmak istiyorlar. Yok hocam. Türkiye deprem gerçeğiyle karşı karşıya. Bu sefer… Efendim, yüzyılın felaketi…”

Kemal Kılıçdaroğlu bugün CHP’li belediyelerin kurduğu koordinasyon merkezlerinde incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a geldi.

Sınavların ardından hükümeti eleştirme söylemlerine devam eden CHP lideri şu ifadeleri kullandı;

“Bu felaketi birlikte aşmalıyız”

Bu felaketi hep birlikte aşmalıyız. Var olan sorunları aştığımızda ‘refah devleti’ dediğimiz devletin ne olduğunu vatandaşlara aktarmış oluyoruz. Birçok belediye başkanı arkadaşımız bu bölgede görev yapıyor, gayret gösteriyor.

“AFAD ve Kızılay’da çadır yok”

17 gün geçmesine rağmen bazı sorunların devam ettiğinin farkındayız. Su, çadır gibi sorunlar var, gittiğimiz yerlerde bunlar da konuşuluyor ama bunun bir şekilde çözülmesi gerekiyor. “Kimin çadırı varsa fiyatı ne olursa olsun bize haber versin, gidip alalım getirip burada depremzedelere dağıtalım” ama ne yazık ki çadırcılar bir yandan çadır üretiyor ama en çok da AFAD ve Kızılay yüzünden. Çadır stoğu yok, üreticiler çadır yetiştiremiyor. Böyle bir sorunumuz var. Umarım bu düzeltilecektir. Kimsenin umutsuzluğa kapılmasını istemiyorum. Çok acı çektiğini biliyorum.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku