sesli sohbet

Kemal Kılıçdaroğlu’dndan “CHP’li belediyeleri araştırın! Depremde kusurları var mı?’ talimatı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay’daki CHP’li belediyelerin deprem sonrasına ilişkin sorumluluklarının araştırılması talimatı verdi. Kılıçdaroğlu’nun araştırın dediği iki CHP’li belediye başkanının ilçeleri Hatay depremiyle büyük yıkıma uğradı…

abone

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, depremin yıkıma yol açtığı Hatay’da uzmanlardan oluşan bir heyet tarafından deprem felaketi sonrasında Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz Belediyesi, Defne Belediyesi ve Samandağ Belediyesi’nin sorumluluklarının araştırılması talimatı verdiği bildirildi. .

Heyetin başında Böke ve Torun var.

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığındaki sektör uzmanlarından oluşan heyet, deprem felaketinin sonuçlarına ilişkin Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz Belediyesi, Defne Belediyesi ve Samandağ Belediyesi’nin sorumluluklarını inceleyecek.

“Keşke araştırma yapsalar, biz buradayız”

Kılıçdaroğlu’nun “sorumluluklarını araştırın” dediği belediye başkanlarından Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, “Hiçbir yerden kaçmıyoruz. Keşke biraz araştırma yapsalar, işte buradayız. Bu konuda bilgilendirilmedim. Belki başkanımız da isteyebilir. Yapalım şunu. Ancak yıkılan binaların hepsi 30-40 yıllık eski binalar. Defne İlçe Belediyesi 2014 yılında kuruldu. Ama buraya bakarsanız bütün eski binalar yıkılmış” dedi.

Suçluysam istifa edeyim…

İbrahim Güzel, “Yeni binalarda da çatlaklar oldu ama deprem çok şiddetliydi” diyen İbrahim Güzel, “Müteahhitlerden bilgi istiyoruz. Şimdi bunları hazırlayıp savcılığa teslim ediyoruz. Kusuru olan herkes açıklanacak.” dedi.

Arsuz Belediye Başkanı: Bilgi gelmedi

Hatay’ın Arsuz ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Asaf Güven de “Bana henüz resmi bir bilgi gönderilmedi” dedi. Güven, “Genel Merkez bir çalışma yapıyorsa eksiklikleri tespit etmek için yapıyor. Eksikler varsa zaten ortaya çıkıyor. Gereğini yapıyoruz” dedi. Güven, “Sizce bir eksiğiniz var mı?” diye soran Güven, “Bana brifing verildikten sonra değerlendirebilirim” diyerek yanıt vermedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku