sesli sohbet

Kevin Spacey hakkındaki cinsel taciz davası düştü

Kevin Spacey

Kaynak, Getty Images

bir saat önce

ABD’li oyuncu Kevin Spacey hakkındaki cinsel taciz iddialarına dair açılan bir dava düştü.

Davayı açan oyuncu Anthony Rapp, 1986 yılında verilen bir partide Spacey’nin kendisine uygunsuz şekilde dokunduğunu ileri sürmüştü. Rapp iddiaya söz konusu olan dönemde 14 yaşındaydı.

Bugün 50 yaşında olan Rapp, Eylül 2020’de Spacey aleyhine dava açmış ve yaklaşık 40 milyon dolar tazminat talep etmişti.

Kevin Spacey hakkındaki iddiaları reddediyordu.

Kevin Spacey aleyhinde İngiltere’de açılan beş diğer cinsel taciz davası daha bulunuyor.

Manhattan federal mahkemesinde üç haftadır görülen davada, juri Anthony Rapp’in Kevin Spacey’nin kendisine uygunsuz bir cinsel tavırda bulunduğu iddialarını destekleyemediğine hükmetti.

Jurinin kararını açıklamasının ardından Spacey’nin avukatlarına sarıldığı belirtildi.

Anthony Rapp, Kevin Spacey’le Manhattan’daki dairesinde verdiği bir partide tanıştığında Spacey’nin 26-27 yaşlarında olduğunu söylüyordu.

Ekim 2017’de yayımladığı bir yazıda, Rapp, Spacey’nin kendisini kucaklayarak havaya kaldırdığını, bir yatağın üzerine bıraktığını ve üzerine yattığını ileri sürmüştü.

Mahkemede kendisini savunmak için söz alan Spacey, Rapp’in beş yıl önce bu iddiaları ortaya atması karşısında şoke olduğunu belirtti.

63 yaşındaki oyuncu, “Bunun nasıl mümkün olabileceğini bilmiyorum,” dedi ve Rapp o dönemde reşit yaşta olmadığı için kendisine cinsel açıdan herhangi bir ilgi göstermiş olamayacağını savundu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku