sesli sohbet

Kiev'i bombalayan Rusya'dan son dakika NATO ve ABD açıklaması! Moskova NATO ile savaşı…

RUSYA Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov yapmış olduğu son dakika açıklamayla Batı’nın Ukrayna’ya daha çok müdahil olmaması için tedbir alacaklarını duyurdu. Açıklamada öne çıkan kısım ise NATO detayı oldu.  Açıklamada ‘ABD ve NATO ile direkt çatışma, Moskova’nın ilgi alanında değil’ denildi. 

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergei Ryabkov, RIA’ya yapmış olduğu açıklamada, ABD ve NATO ile direkt çatışmanın Moskova’nın çıkarına olmadığını, sadece Batı’nın Ukrayna ihtilafına artan katılımına cevap vereceğini söylemiş oldu. Sergei Ryabkov, “Washington ve öteki Batı başkentlerinde kontrolsüz bir tırmanış tehlikesinin farkına varmalarını umuyor ve uyarı ediyoruz” dedi.

Nükleer tabanca açıklaması

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov’un açıklamasında öne çıkan bir öteki detay ise nükleer tabanca kısmı oldu. Ryabkov, Rusya’nın kimseyi nükleer silahlarla tehdit etmediğini, Batılı ülkelerin nükleer retoriği kullanarak, Moskova’yı kitle imha silahlarıyla saldırılar düzenlemeye hazırlanıyormuş şeklinde göstermeye çalıştığını söylemiş oldu.

Kiev’de son durum

Rusya – Ukrayna arasındaki düşük yoğunluklu cenk dün tehlikeli sonuç bir eşiği aşmıştı. Rusya hava saldırısı ile Kiev’i vurdu. Rusya, Ukrayna’nın şehirlerine toplam 84 seyir füzesi fırlattı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku