sesli sohbet

Kılıçdaroğlu Sayıştay’a gidecek! Uyarısını peşin peşin yaptı: Yakarım sizi…

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sayıştay’ı uyardı. Kılıçdaroğlu, “İktidara geldiğimizde raporunuzda 418 milyar doları görmezsem görevinizi yapmamışsınız demektir. Milletimin önünde kendimi ifade ediyorum, yemin ederim ki sizi yakarım. raporda gör.”

abone

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 6’lı masa ortak mutabakat metniyle ilgili olarak, “9 ana başlığımız, 2300 çözüm vaadimiz var. Hepsi oybirliğiyle kabul edildi. Tarihimizde bir ilk” demokrasi tarihinde bir ilk. Biz aklımızla hareket ediyoruz” dedi. dedi.

Sayıştay’a hitaben “Kemal Bey’e son bir uyarı yapmak istiyorum” diyerek. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

-Birlikte olamazlar, kavga ederler. Bunu söylüyorlar, bunu söylüyorlar. Beyler beraber misiniz hiç resim verdiler mi? Önlerindeki gazeteler biz bu ülkenin sorunlarını nasıl çözeriz dediler. Yolsuzluktan beslenirler.

9 büyük 2300 başlık dışında söz verdiğimiz bir çözümümüz var.Hepsi oy birliği ile kabul edildi. Tarihimizde bir ilktir, demokrasi tarihinde bir ilktir. Biz aklımızla hareket ederiz. İlk yapacağımız olay ve hasarın tespiti için bir komisyon kurmak. Plansız olmamıştır. Merkez bankası bağımsızlığını sağlayacağız. Mevcut sorunları sorunu olanlardan dinleyeceğiz.

“Ben çok uyarıldım ‘ey başkan…'”

Biliyorsunuz en başından beri bir konuda çok açık ve net konuşuyorum. Beşli çetelerin devlet hazinesinden fazlasıyla aldıkları para ve malları proje adı altında toplayacağıma söz verdim. O paralar bu ülkenin doğmamış çocuklarının parasıdır. Bu çetelere savaş açmadan önce dost meclislerinde ‘ah sen onlara bulaşırsan onlar da sana bulaşır’ diye uyarılmıştım. ‘Ah, dikkatli ol Başkan’ diyen arkadaşlarla geldim. Tabii ki tüm bunları bilerek ayrıldım. Sürecin bu kadar kirleneceğini söylediğimde tehditlerin artacağını bilmiyordum.

“Erdoğan’dan önce de vardı”

Görüşme talepleri geldiğinde, görüşmeyi kabul edersem hedef olmayacağımı biliyordum. Bu çetelerin bir kısmı Erdoğan sarayda iktidara gelmeden önce de vardı. Gelen her güçle hizalanırlar. Sisteme kilitlendiler. İnsanları nasıl satın alacakları konusunda uzmandırlar. Onlarla tanıştığım an bu çarkın bir parçası olacaktım ve halkımın sefaleti devam edecekti. Bir Erdoğan gider, yerine yeni bir Erdoğan gelir. Gerçek panik ne zaman başladı?

“Seni görmezsem seni yakarım”

-Hazineden çalınan parayı uzman ekiplerimiz aradığı an ihbar masama gelince paniklediler. Kemal Bey asla geri adım atmaz. Bir kale gibiyiz. Her şeyleriyle gelsinler. Sayıştay’a sesleniyorum, biz iktidara geldiğimizde raporlarınızda 418 milyar doları görmüyorsam görevinizi yapmamışsınız demektir. Milletimin önünde kendimi ifade ediyorum, yemin ederim seni raporda görmezsem yakarım. 3,5 ay sonra iktidara geldiğimizde ilişkilerimizi sizinle karşılaştıracağım. Kimler görevini yaptı, kimler yapmadı göreceğiz. Onlara son bir şans vermek için onlardan bir randevu isteyeceğim, onları özel olarak ziyaret edeceğim. Şimdi ne hakkında konuştuğum hakkında daha ayrıntılı olarak konuşacağım. Kemal Bey’e son bir uyarı yapmak istiyorum.

-Ankara’da dev bir sayısal pano kuracağız, adı gangmetre olacak. Vatandaştan çalınan 418 milyar doları burada görene kadar asla durmayacağım. Türkiye’deki varlıklarını, yurt dışına kaçırdıkları her kuruşunu yargılayacağım. Varlık Kurtarma Ofisi kuruyoruz. Haksızlığa uğrayanlarla vedalaşacağım… Atılganlığa ve hırsızlığa karşı tavrımız bellidir. Seçimin ertesi günü telefonları acı acı çalacak. Açtıkları telefonun ucundan bir ses duyarlar: Ben Kemal, gidiyorum.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku