sesli sohbet

Kimliği belirsiz SİHA’lar vurdu! Suriye’deki İranlı teröristlere hava saldırısı

İran’ın İsfahan kentinde askeri karakollara düzenlenen saldırıların ardından bu kez kimliği belirsiz SİHA, Suriye’de İranlı terör gruplarına ait konvoya hava saldırısı düzenledi.

abone

Suriye’nin doğusundaki Deyrizor eyaletinin Elbukemal ilçesinde kimliği belirsiz SİHA, İran destekli yabancı terör gruplarından oluşan bir konvoya hava saldırısı düzenledi.

AA muhabirinin yerdeki kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Deyrizor’un doğusundaki Elbükemal kenti yakınlarında menşei belirlenemeyen SİHA, İran destekli yabancı terör gruplarının lojistik konvoyuna saldırdı.

Irak’tan Suriye’ye giriş yapan ve Elbukemal kentine bağlı Herri köyünde hedef alınan konvoyda, içi kapalı kasalarla yüklü en az 4 TIR saldırıların hedefi oldu.

Saldırıyla ilgili ölü ya da yaralı olup olmadığına dair bir bilgi yok. Daha önce İsrail ordusu, Kasım 2022’de Suriye-Irak sınırında bir İran silah konvoyunu hedef aldığını açıklamıştı.

İran destekli ve İranlı yabancı terörist gruplar, Deyrizor’da yoğun bir şekilde yer alıyor.
İran destekli ve İranlı yabancı terör gruplarının Deyrizor’un doğusundaki Elbükemal, Muhsan ve el-Mayadin ilçelerinde yoğun bir şekilde varlık gösterdiği biliniyor.

Terör örgütü DEAŞ’ın Kasım 2017’de İran ve Rusya destekli grupların yardımıyla çekilmesinin ardından orta ve batıdaki Deyrizor eyaleti Esad rejiminin eline geçti.

Rejimin kara gücü haline gelen İran destekli yabancı terör grupları en yoğun olarak Deyrizor’da bulunuyor.

Sünni Arapların yaşadığı Deyrizor’da konuşlu İran, Irak, Lübnan, Afgan ve Pakistanlı gruplara İran Devrim Muhafızları Ordusu mensupları komuta ediyor. (AA)

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku