sesli sohbet

Kısa çalışma ödeneği alamayan depremzedelere nakdi ücret desteği

Çalışma ve Sosyal Yardım Bakanı Vedat Bilgin, “Deprem nedeniyle işyerleri kapanan ve işsizlik maaşı alamayan depremzedelerimiz ile eksik maaş alamayan depremzedelerimize günlük 133,44 lira nakdi ücret desteği veriyoruz. çalışma faydaları”.

abone

Çalışma ve Sosyal Yardım Bakanı Vedat Bilgin, işsizlik ödeneği alamayan ve kısa çalışma ödeneği alamayan depremzedelere günlük 133,44 TL’lik “nakit ücret desteği” verildiğini açıkladı.

Bakan Bilgin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Deprem bölgesindeki işçilerimizi korumak için olağanüstü hal süresince işten çıkarma yasağı uyguluyoruz.

“Kısa çalışma ödeneğini alamayan depremzedelere günlük 113,34 TL ödenek”

Bölgedeki işçilerimizin çalışamayacakları süreler için kısa çalışma ödeneği ile ücret desteği sağlıyoruz. Deprem nedeniyle işyerleri kapanan, işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği alamayan depremzedelere günlük 133,44 Türk Lirası nakdi ücret desteği sağlıyoruz. Refah Devleti vicdanıyla deprem bölgelerinde işçilerimizin yanındayız, yaraları sarmak için çalışıyoruz” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku