sesli sohbet

Kur’an-ı Kerim yakan Paludan yeni skandalın peşinde! Bu kez istediğini alamadı

İsveç ve Danimarka’da Kuran yakarak tepki gösteren Danimarka’da aşırı sağcı Sıkı Yön partisinin lideri Rasmus Paludan bir skandala daha imza attı. Paludan, İngiltere’de Kuran’ı yakmaya teşebbüs etti. İngiltere’de bir yetkili, Paludan’ın ülkeye girişine izin verilmeyeceğini açıkladı.

abone

NATO üyeliği Ankara’nın onayına bağlı olan İsveç’te ırkçılık ve nefret dolu bir provokasyona imza atan Rasmus Paludan bir kez daha gündemde. İsveç ve Danimarka’da polisin izniyle Kuran’ı yakarak büyük tepkiye neden olan Danimarkalı siyasetçi Rasmus Paludan, çıkardığı skandallarla gündemdeki yerini koruyor.

Danimarka’da Solid Direction Partisi’nin lideri Paludan, İngiltere’de Kuran yakacağını açıkladı. Paludan’ın kuzeyindeki Wakefield kasabasında bir Kuran yakma planlarını duyurdu.

Geçen Şubat ayında, İngiltere’nin kuzeyindeki bu şehirde bir okuldan dört öğrenci Kuran’ı çiğnedikleri için atıldı. Pazar günü Twitter’da bir video yayınlayan Paludan, “demokratik olmayan güçlere karşı savaşmak” için şehre geldiğini söyledi.

Aşırı sağcı siyasetçi, Ramazan ayının başlamasıyla aynı gün Kuran’ı yakacağını duyurdu.

İngiltere’nin kararı

İngiltere güvenlik kabinesi yetkilisi Tom Tugendhat, Paludan’ın ülkeye girişine izin verilmeyeceğini açıkladı.

Rasmus Paludan daha önce 2020’de Danimarka’da ırkçılık da dahil olmak üzere çeşitli suçlardan bir ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Paludan, birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra Fransa ve Belçika’da da benzer Kuran yakımlarını planlamaya çalışıyor. Bazı eylemlerinden sonra, etkilenen şehirlerde olaylar patlak verdi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku