sesli sohbet

Libya, petrol ve gaz şirketlerini ülkeye çağırdı! Yasak kalktı…

UBH’nin mevzuya ilişkin açıklaması, Feysbuk sayfasında yayımlandı.

Açıklamada, “Petrol ve gaz alanında faaliyette bulunan ve Libya Ulusal Petrol Kurumu ile petrol ve gaz arama ile üretimi için antak kalma imzalayan internasyonal şirketlere, mücbir sebep halinin kaldırıldığını duyuru ediyoruz.” ifadesine yer verildi.

Söz mevzusu şirketlere ülkede tekrardan faaliyete başlama çağrısı meydana getirilen açıklamada, hükümetin bu mevzuda ihtiyaç duyulan desteği sunmaya ve güvenli bir emek verme ortamı yapmaya hazır olduğu kaydedildi.

Mücbir sebep halini kaldırma kararının, ülkedeki güvenlik durumunun mantıklı ve gerçekçi analizinin peşinden alındığı belirtilen açıklamada, Libya’nın ülkenin temel deposu olan petrol sektörünü ilerletmeye ve küresel piyasalara petrol akışını sürdürmeye devam edeceği aktarıldı.

Ulusal Petrol Kurumu, 24 Kasım’da, ülkedeki güvenlik zafiyeti sebebiyle petrol ve gaz arama çalışmalarında “mücbir sebep” hali duyuru etmişti.

Libya, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun günlük petrol üretimini kasımdan itibaren 2 milyon varil azaltma kararından muaf tutulmuştu

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku