sesli sohbet

Malezya’dan Türkiye’ye deprem desteği! Çok sayıda doktor ve sağlık çalışanı afet bölgesine gidiyor

Malezya Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan 70’i doktor 106 sağlık çalışanı, afet bölgesinde 24 saat ameliyat ve kesintisiz tedavi sağlayacak sahra hastanesi kurmak için İstanbul’dan Gaziantep’e hareket etti.

abone

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından 70’i doktor 106 sağlık çalışanı, Gaziantep’e bağlı Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yola çıkarak bölgede 24 saat kesintisiz ameliyat ve tedavi sağlayacak sahra hastanesi kurdu. felaket.

Malezya hükümeti, depremin ilk gününde afet bölgesine 75 kişilik Özel Afet Yardım ve Kurtarma (SMART) ekibi gönderdi. Bugün İstanbul’dan Gaziantep’e seyahat eden Malezya ordusunda görev yapan 70’i doktor 106 sağlık çalışanı deprem bölgesinde sahra hastanesi kuracak. Malezya sağlık grubundan cerrahlar, göz doktorları ve çocuk doktorları deprem bölgesinde 6 hafta boyunca 24 saat kesintisiz ameliyat ve bakım sağlayacak. Afet bölgesine giden konvoyu Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan sorumlu Vali Yardımcısı Halil Avşar karşıladı.

“Türk kardeşlerimizin yanındayız”
Malezya’nın İstanbul Başkonsolosu Tengku Mohd Dzaraif bin Raja Abdul Kadir, “Haberi duyunca çok üzüldük. Türk kardeşlerimizin yanındayız, elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız, yapıyoruz. Malezya devleti Türkiye’ye çok sayıda ekipman gönderdi. İlk etapta 70 kişilik bir ekip Gaziantep’e ulaştı ve çalışmalarını burada sürdürüyor. Malezya Silahlı Kuvvetlerinin sağlık personeli bugün burada. Onu afet bölgesine ulaştırmak için sahra hastanesi kuracaklar” dedi.

“Amacımız depremden etkilenen insanlara sağlık açısından yardımcı olmak”
Malezya Silahlı Kuvvetleri Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Korgeneral Dr. Zulkeffeli Bin Mat Jusoh, “Buraya gelme amacımız depremden etkilenen insanlara sağlık açısından yardımcı olmaktır. Asıl amacımız Adıyaman’da bir hastane sahası yapmak. TİP-2’ye ve belki TİP-3’e ulaşabilir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku