sesli sohbet

Mart Çılgınlığı: Kuzey Carolina, OT’de En İyi Tohumlu Baylor’u Yendi


Kuzey Carolina Üniversitesi erkek basketbol takımı, Aralık ayının bir kısmını Kentucky tarafından ezilerek geçirdi. Ocak, Miami ve Wake Forest’ta aşağılanmalar getirdi. Şubat ayı, kendi sahasında Duke ve Pittsburgh tarafından mahcup edilmeyi ve acıklı bir Syracuse’u yenmek için fazla mesai yapılmasını gerektirdi.

Ardından Mart geldi. Tar Heels Duke’e gitti ve şımarık Mike Krzyzewski’nin Cameron Kapalı Stadı’ndaki son maçı 5 Mart’ta, Cumartesi günü Fort Worth’da uzatmada, Doğu bölgesinin 1 numaralı seribaşı ve hüküm süren ulusal şampiyon Baylor’u alt ederek NCAA turnuvasında son 16’ya yükseldiler.

Her imza zaferi, yanlış yazılmış herhangi bir mevsimi kurtarabilecek çizgidedir. Ama ikisi de? Geçen yıl Kuzey Carolina’nın teknik direktörü olarak emekli olan ancak Cumartesi günü tribünlerde olan Roy Williams şöyle diyebilir: “Çiy damlası.”

İyileşmeden önce düzenlemede 11 dakikadan daha az bir süre kala 25 sayılık bir fark yaratan sekiz numaralı seribaşı Tar Heels, Cuma günü Philadelphia’da UCLA ile karşılaşacak.

Onlar – ve bu yılın erkekler turnuvasında kalan diğer tüm takımlar – bu yıl 1 numaralı seribaşı kaybeden Baylor’u 93-86 mağlup etmekten daha büyük bir gerilim çalışması yazmak için baskı altında olabilirler.

Evet, Baylor tüyoyu kazandı ve Kendall Brown’ın hızlı bir mola vermesiyle 68 saniyenin tamamında 4-0 öne geçti. Sonra UNC onu ele geçirdi ve 15.8 saniye kalana ve Baylor’un rekorlar kitabına fazla mesaiden daha muhtemel görünen bir Tar Heels performansını olası olmayan bir şekilde silene kadar maçın berabere kalmasına bile izin vermedi.

Birinci sınıf öğrencisi Dontrez Styles uzatmada 3 sayılık atışla başladı ve UNC – bu sefer – tutmayı başardı.

Kuzey Carolina’nın yıldız oyuncularından Armando Bacot, “Sadece bir şeydi” dedi. “Kesinlikle stresliydi.”

İlk yarıda – ondan sonra 13’ün liderliğindeki Tar Heels – Baylor yayın arkasında güçlü bir şekilde mücadele etti ve top kaybı Carolina’nın yükselişini ateşledi ve mola öncesi Tar Heels’ın 42 puanının 15’ini oluşturdu.

White Plains, NY’den ikinci sınıf öğrencisi RJ Davis de 30 sayı attı ve günün sonunda UNC’yi önde götürdü.

Cumartesi günkü maçın kaosu, birçok açıdan, Williams’ın yerine geçen Hubert Davis yönetimindeki Kuzey Carolina’nın tepetaklak ilk kampanyasına uygun bir işaretti.

Tar Heels, 16 Şubat’ta Pittsburgh’a 9 sayılık yenilgiden sonra yükselmeye başladı ve o zamandan beri Atlantik Kıyısı Konferansı turnuvasında Virginia Tech’e sadece bir kez kaybetti. Krzyzewski bu ay onlara hayret etti, bir zamanlar ülkede dördüncü sırada yer alan kendi takımı, bir İç Gelir Servisi ajanının coşkusuyla ribaund toplayan 6 fit 10’luk bir genç olan Bacot ve Brady Manek gibi oyuncular tarafından yapıldı. Oklahoma’dan transfer olan ve Cumartesi günkü maça Kuzey Carolina’ya 3 sayılık önde gelen oyuncu.

RJ Davis Cuma günü yaptığı açıklamada, “Bu takımın bu sezona gelme potansiyelini biliyorduk ve sadece bunu tersine çevirmek istedik” dedi. Pitt’e kaybettikten sonra, oynamak istediğimiz yolun bu olmadığını biliyorduk. O andan itibaren bence durumu tersine çevirdik ve rekabet etmeye başladık. Ve herkes rollerini benimsedi ve biz de buna alıştık.”

Aleni bir faulün yardımıyla Baylor, 1 numaralı tohum olmanın majestelerini satın aldı. Yine de, bir öğleden sonra 25 sayı gerideyken bir takımın yapabileceği çok şey var.

Waco merkezli Baylor, en azından, sefil bir kaybın ardından eve uzun bir yolculuğun üst üste binen rezaletlerinden ve Perşembe günü Norfolk State’e karşı kazanılan zafer sayesinde, turnuva tarihinin en erken ayrılan şampiyonu olmanın rezilliğinden kaçındı.

Ayıların umduğu gibi çok az şey gitti.

Baylor, ikinci yarıda dört dakikaya yakın bir süre boyunca basket atamadı. UNC bu arayı aldı ve 13 sayı attı ve 24 sayı öne geçti.

Bunların çoğu, ilk yarıdaki 9 sayısı, ikinci yarının sonunda 17’ye ulaştığında kendini küçük hissetmeye başlayan Manek’ten geldi. 26’dan fazla sayı ile bitireceği neredeyse kesin, ancak oyundan atıldı. bariz bir faulden sonra oynamak için sadece 10 dakikadan fazla.

Görevden alınması, iki saatten daha kısa bir süre önce, onlar için Philadelphia’ya giden kesin bir yol gibi görünecek olan bir tür Baylor saldırısı için katalizör olduğunu kanıtladı.

Birbiri ardına atışlar, birbiri ardına fırsattan yararlanan Ayılar, Dickies Arena’da hava atıp ilerlemesi en çok beklenen takım gibi görünüyordu.

Baylor guardı Adam Flagler, “Takım olarak pes etmeyeceğimizi biliyorduk ve çok daha fazla baskı uygulamaya ve sahada iddialı olmaya karar verdik” dedi. “Yani o elmaslara ve tuzaklara girdikten sonra, biraz durabildik ve kolay bakışlar elde edebildik ve bu nedenle koşmaya başladık.”

Hubert Davis, Baylor’un Kuzey Carolina’ya baskı yapmaktaki geç başarısının iki sonucu olduğunu söyledi: Tar Heels’ı hızlanmaya zorladı ve top kayıplarına yol açtı.

Baylor için “Eve gitmek istemediler” dedi.

Sonunda, 16 saniyeden az bir süre kala, Ayılar oyunu 80’de bağladı ve skor uzatmaya kadar kalacaktı.

Styles’ın uzatmaya başlamak için yaptığı 3 sayılık atış, UNC’nin kontrolü yeniden kazanmasına izin verdi. Bacot serbest atış yaptı. Baylor, 78 tik kalana kadar etkili bir şekilde asılı kaldı, her iki takımın da serbest atışları ve turnikelerinden sonra Tar Heels 6 sayı öndeydi.

Sonra, yine de, zaman daha da geri çekildi ve skor pek değişmedi, çünkü Büyük 12 Konferansı’nın normal sezon unvanından pay alan Baylor, onu bir öğleden sonrayı ve bir sezonu kurtarmaya yaklaştırabilecek şansları çarçur etti.

Baylor’un koçu Scott Drew, “Günün sonunda, o ikinci maçta şut atmak zor ve ikimizin de derin yedekleri yok ve genellikle sayılar muhtemelen bunu destekleyecektir,” dedi. “Ama kapıdan çıkıp iyi ateş eden iki adam vardı.”

Drew, ekibinin yaptığı geri dönüşü sahneleyerek “bir şampiyonun kalbini” sergilediğini düşündüğünü söyledi.

Ancak kısa süre önce unutulması gereken bir takım olan North Carolina, Mart ayında oynanacak program oldu.

Bu Michigan sezonunun tüm pisliklerini bir kenara bırakın — Wisconsin’deki çirkin çatışma ve ardından gelen cezalar, acı veren kayıplar, Big Ten Konferansı turnuvasından hızlı çıkış – çünkü Wolverines, önemli olduğunda aniden kazanıyor.

Güney bölgesinde 11 numaralı tohum olan Michigan, Cumartesi günü Indianapolis’te üçüncü sıradaki Tennessee’yi 76-68 devirmek için geç bir artış yaptı.

Güneydoğu Konferansı turnuvasında iyi zamanlanmış bir galibiyet serisi yakalayan Tennessee, oyunu hiçbir zaman istediği gibi yönetemedi. Öndeliği hiçbir zaman 6 puanı geçmedi ve 18 3 sayılık denemenin 16’sını kaçırdı. Bir dahaki sefere San Antonio’da oynayacak olan Michigan, 16’da 6’ya çıktığı yayın gerisinde rekor kırıyordu, ancak bu puanlar çok önemliydi. Serbest atışlar da öyle: Michigan’ın son 10 sayısının sekizi çizgiden geldi.

Michigan’ın başlangıç ​​pivotu Hunter Dickinson, Wolverines’te 27 sayı ve 11 ribaund ile oynadı. Eli Brooks, bir düzine değişiklikle Michigan’a 23 sayı daha ekledi.

Michigan, yine de, Gönüllüler’den iki kat daha sık olmak üzere, topu 15 kez devirerek ve 20 Tennessee puanı doldurarak güvenlik açıkları gösterdi.

Baylor kaybetmiş olabilir, ancak 12. Büyük Konferansı iki fiyaskodan kaçındığı için mutlu: Bir ligin gözdesi ve turnuvanın 1 numaralı seribaşılarından biri olan Kansas, Creighton’ı 79-72 mağlup etti.

Ancak kadrosunda yedi kıdemli oyuncu bulunan ve Cumartesi günü 9 sayı farkla önde giden Jayhawks, bazen bir sonraki oynayacakları Chicago’ya gidiyor gibiydi. Creighton birinci sınıf öğrencisi Trey Alexander, Remy Martin üzerinden uzun bir üçlük isabeti buldu ve takımını sadece 3 geride bıraktı. 73-72.

Alexander tarafından yapılan hatalı bir pas, Cumartesi günü 15 sayı ve sekiz ribaund ile bitirecek olan, yılın 12. Büyük oyuncusu Ochai Agbaji’ye çalma, gol atma ve Kansas liderliğini 3’e yeniden inşa etme şansı verdi.

Zamanında savunma, Perşembe günkü bir sakatlığın ardından kendi savunma demiri olmadan oynayan Creighton’ın tekrar gol atmasını engellerken, Kansas dört serbest atış kullanarak sayıyı 79’a çıkardı.

Kansas son 16 turunda Providence ile karşılaşacak.

UCLA koçu Mick Cronin, savunmaya odaklanmaya kararlı bir şekilde Westwood’a geldi. Jaime Jaquez Jr., Johnny Cuzang, Jules Bernard ve Tyger Campbell hücumda göz kamaştırabilse de, Bruins topsuz hırlayıp pençelerken ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar.

Bruins’in savunması geçen yılki İlk Dörtlü’den Final Four’a uzanan unutulmaz serilerini körükledi ve onları Cumartesi günü St. Mary’s’i 72-56 yenerken aynı hedefin iki galibiyetine taşıdı.

St. Mary’s ilk 10 şut denemesinden yedisini kazandı ve 7 sayılık bir fark yarattı. Ardından, ilk yarıda 12:00 altı mola sırasında UCLA’nın araya girmesinden sonra, oyun aniden döndü – kesinlikle tesadüf değil.

Bruins kenetlendi, yarının geri kalanında Gaels’i 16 şut için 3’te tuttu ve bu savunma çabasını oyunun geri kalanına genişletti. İkinci yarı derinleşirken, St. Mary’s üzerindeki sürekli baskı azalıyor gibiydi. Gaels zaman zaman harcanmış göründü.

UCLA için en büyük endişe, kala 6:58 kala, geçmişte burkulan ayak bilekleriyle mücadele eden Jaquez’in ribaund için savaşırken sağ ayak bileğini döndürmesiyle geldi.

Oyunun geri kalanını oynamadı ve Bruins Cuma günü Philadelphia’da Kuzey Carolina’da oynamaya devam ederken, kullanılabilirliği önemli bir hikaye çizgisi haline gelecek. Bu, UCLA’nın son dokuz yıldaki beşinci Sweet 16 maçı olacak. 17 ulusal şampiyonluk için bir araya gelen iki okulun yer aldığı eşleşme, şüphesiz hafta sonunun kayan yazı oyunlarından biri olacak.

West Coast Konferansı’nda yıllarca Gonzaga’nın gölgesinde oynayan Gaels (26-8), Perşembe gecesi Indiana’yı ilk tur maçında tamamen yok ederek UCLA için zorlu bir rakip olabileceklerini fark etti. İlk yarıyı 34-5’lik bir seriyle tamamlayarak 82-53’lük kolay bir galibiyete ulaştılar.

Ancak Indiana ve diğer birkaç kişi, Cronin’in talep ettiği türden sağlam savunmayı oynuyor. UCLA (27-7) bu sezon rakiplerini 66 puanın altında tutarken 22-0.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku