sesli sohbet

Meral Akşener EYT’de pirim şartına ateş püskürdü! Erdoğan’a Sinan Ateş soruları…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grup toplantısında konuşuyor. Akşener, suikastta hayatını kaybeden Ülkü Ocakları’nın eski başkanı Sinan Ateş’e ağzını açtı. EYT’de kademeli prim teklifine de tepki gösteren Meral Akşener, “Yarım yamalak iş yapmayın” dedi…

abone

İYİ Parti Meclis Grup toplantısında konuşan Başkan Meral Akşener, “Böylesine alçak bir suikaste sessiz kalamam, Sinan Ateş’in katilleri nerede diye sormaya devam edeceğim.” İşte Akşener’in konuşmasının başlıkları…

-Geçen hafta dedim ki: “14 Mayıs’a kadar her konuşmamda; “Aynı soruyu ben de Sayın Erdoğan’a soracağım.” 38 yaşındaki akademisyeni, Ülkü Ocakları’nın eski başkanını Ankara’nın göbeğinde katleden Sayın Erdoğan mı?

– Banu Çiçek ve Bengisu’nun babası Sinan Ateş’i, katilleri kim öldürdü, nerede saklanıyorlar, kim izin veriyor, yargı sürecini kim baltalıyor? Bu soruları cevaplamadan o koltuğa rahat oturamazsınız!

Başkan olduğum için ortalıkta dolaşamazsın

– Mafyalar, çeteler ve uyuşturucu tacirleri devleti kol gezerken; “Ben başkanım” diye ortalıkta dolaşamazsın! Banu Çiçek’in babasız ilk doğum gününde, gece başınızı yastığa koyup rahat uyuyamazsınız!

– Beni iyi dinle Sayın Erdoğan! Mantıksızı Türkiye’ye sığdıramazsınız! Hiçbir haksızlığa boyun eğmeyenleri ne yaparsanız yapın susturamazsınız!

Söyleyin Sinan Ateş’in katilleri nerede?

– “Ben milletin adamıyım” diye övünerek; Milletin hayatı sınanırken sessiz kalamazsınız! Bu insanlar sana istediğin her şeyi verdiler. Gittin, tuhaf bir sistemi alt üst ettin. “Ayaklarımda zincirler var”. dedin. “Tüm yetki benimdir.” dedin. “Söz sahibi olan tek kişi ben olayım.” dedin.

– Öyle ise; artık zincirlerinden kurtulduğuna göre; Öyleyse söyle bana: Sinan Ateş’in katilleri nerede? Eğer öyleyse; söz sahibi olan tek kişi sen olduğuna göre; Öyleyse söyle bana – katilleri kim saklıyor?

Sinan Ateş’in kanı ellerine bulaşıyor

– Öyle ise; çünkü sen bütün otoritenin sahibisin; Öyleyse söyle bana: adalet neden yerini bulmadı? Sayın Erdoğan! Senin görevin bu piçleri bulmak. Polisin ve yargının işini yapmasına engel olanları bulmak sizin sorumluluğunuzdur!

– Adaletin yerini bulmasını sağlamak senin görevin! Yoksa bu kan sizin de ellerinize bulaşacak! Bu bela size de ulaşacak! Bu gözyaşları seni de bulacak!

– Kendi canına kıymayı hak eden korkaklar; elini sallayarak bu ülkede dolaşamaz. Neden devlet; Katilleri koruma yeri değil. Neden devlet; Burası bir cinayeti örtbas etme yeri değil. Neden devlet; Burası milletin vicdanını incitme yeri değil! Şimdiye kadar sustun, dinlemedin, görmezden geldin.

Şimdi seçimini yapma zamanı

Şimdi seçim yapma sırası sizde. Ya bu şehir haydutlarını görmezden gelmeye devam edeceksin ya da sonuna kadar gideceksin. İstediğini al! Ya Sinan Ateş’in kanını yerde bırakacaksınız ya da sorumlu tutulacaksınız. İstediğini al!

– Ya da rütbeni bırakıp bu alçaklığın karşısında durursun. Yoksa katillerin, alçakların karşısında eğilirsiniz. Seçimini yap Sayın Erdoğan! Bir anne olarak, bir babaanne olarak, 27 yıldır siyasetin içinde olan bir siyasetçi olarak böylesine alçak bir suikaste sessiz kalamam. kalmayacağım!

Katiller bulunana kadar yüzünüze yumruk atacağım.

– Gerçek katiller ortaya çıkana kadar, çaresizliğinizi bu kürsüden suratınıza tokatlamaya devam edeceğim! Yer yarılsa, gök çökse de vicdanları titremeyenlere inat; “Sinan Ateş’in katilleri nerede?” sormaya devam edeceğim! Abdurrahim Karakoç ne diyor? “Mevzuat, gerçeğin sesini bastırır; kulaklar sağır, diller kör ve topaldır. Zalimler adalet ilkesini yağmaladılar; sorunların yükü ağırlaştı, vicdanlar kör ve topal…” Biz İYİ Parti olarak; Her şeye rağmen Susan; Hakikatin sesini duyurmaktan vazgeçmeyeceğiz!

Ve şartlara göre değiştireceğiz.

– Tüm zorbalara inat; Adaleti, hakkı, hukuku çiğnemeyeceğiz! Vicdanları kör, kalpleri topal, kalpleri sağır olanlara inat; Bu yanlış düzeni değiştireceğiz! Ve bu bir zorunluluktur! Bir daha bu ateşler düşmesin ocaklara; Sinan Ateş bir daha ölmesin diye; Çocuklar babasız kalmasın, devlet milletten ayrılmasın diye; Yorulmadan savaşmaya devam edeceğiz!

‘Seçimi kaybetsem de yapmam’ diyenler

– En başından beri AET kardeşlerimizin nesiller arası adalet nasıl sağlanır derdine baktık. AK Parti iktidarı vatandaşın menfaatine olan her konuda olduğu gibi bunu da bir lütuf olarak gördü.

– Parlamentoda bir teklif yaptık. AET’li kardeşlerimizle çalıştık. Önerimiz AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi. Seçimi kaybetsem de yapmam diyenler biz zaten o anın gelmesini bekliyoruz dedi.

AET’de prim şartının artırılmasına tepkiler

– Hemen hemen her konuda olduğu gibi EYT’de de yarım yamalak iş yaptılar. Mevcut yasa tasarısı, 1999 yılında yürürlüğe giren yasanın koyduğu yaş sınırını kaldırıyor ancak bu kez aynı yasanın prim ödeme gün sayısı değiştirilmiyor. Bu noktada AET kardeşlerimiz artık ödülde.

-Vatandaşımız arabasını sattı, krediden yararlanmak için kredi çekti, şimdi prim ödemeye gün sayısı yetmiyor diyorsunuz. Doğru yapsaydın, millet için bir şeyler yapmış olurdun.

Siyasi yasaklar kelimesine ne oldu?

– 2012’de Erdoğan siyasete katılma ve siyaset yapma hakkı üzerindeki yasakların kaldırılacağını söyledi. Ama aptallığa aptal demenin bile 2023’te siyasi yasak haline geldiğini görüyoruz.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku