sesli sohbet

Meral Akşener’den Diyarbakır’da HDP’ye yeşil ışık!

Millet İttifakı’nda HDP ile yakınlığı artıyor. Geçtiğimiz günlerde Babacan’ın “HDP ile yakın diyaloğumuz var” açıklamasının arkasından bir çıkış da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den geldi.

Abone ol

Millet İttifakı üyelerinin HDP ile bu yakınlaşması dikkat çekerken ittifakta sözde ittifak içinde yer almayan HDP ile temaslar devam ediyor. Son olarak bugün Diyarbakır İl Kongresi’nde konuşan Meral Akşener yapmış olduğu konuşmada çözüm süreci vaadinde bulunmuş oldu.

Akşener “Sorun silahlara veda ve kan dökmeye tövbe etmekse biz varız. Biz konuşan Türkiye’den yanayız” ifadelerini kullanarak HDP’ye ileti gönderdi.

HDP’ye merhaba durdu

Akşener’in bu sözleri büyük tepki çekerken AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, Akşener için “HDP’ye merhaba durdu” ifadelerini kullandı.

Özalan “Meral Akşener, Diyarbakır’da HDP’ye merhaba durdu ve “Sorun silahlara veda ve kan dökmeye tövbe etmekse biz varız.” dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne mi tabanca bıraktıracaksınız? Haddinizi bilin! Meral Akşener’in gerçek yüzünü hepimiz görsün.” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku