sesli sohbet

Meral Akşener’in kalbi dayanamadı kendini hastanede buldu genel merkezde ne oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in perşembe günü saat 21.20’de genel merkezden hastaneye kaldırılmasına ilişkin yaşananları, Sözcü yazarı Saygı Öztürk tüm yönleriyle aktardı.

Abone ol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kalp çarpıntısıyla hastaneye kaldırılmasının perde arkası aralandı.

İYİ Parti’de Ankara İl Kongresi öncesinde adaylık geriliminin Akşener’i hasta etmiş olduğu ortaya çıktı. Yazar Saygı Öztürk, olan biteni “Akşener’i hastanelik eden vaka” başlıklı yazısında paylaştı.

Koray Aydın’ın adayının darbe girişimini destekleyen tweetleri

Siyasal İşler Başkanı Koray Aydın’ın, 15 Temmuz darbe girişimini desteklediği tweet’leri ortaya çıkan Serdar Tunç’a desteğini sürdürmesi gerilimi artırdı. 

Genel Başkanı Meral Akşener, bu durumu öğrenince, Tunç’un adaylıktan çekilmesini istedi. İşte savaşım de bundan sonrasında daha da keskinleşti.

Koray Aydın’dan karşı hamle

Koray Aydın da, öteki aday Avukat Batuhan Yılmaz’ın da adaylıktan çekilmesini istedi. Münakaşa bundan sonrasında daha da alevlendi.

Genel merkez adaylar mevzusunda ikiye bölününce Akşener, bir kez daha devreye gidi taraflarla perşembe günü bir araya geldi. 

İYİ Parti, tarafların itiraz etmeyeceği yeni bir arayışa girdi. Faruk Köylüoğlu, İYİ Parti’nin kurucularından, Genel İdare Kurulu eski üyesi ve eski genel yazman destek Faruk Köylüoğlu’nda karar kılındı. Köylüoğlu adı Akşener’e iletildi. 

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, sonrasında genel merkezde yaşananları bugünkü yazısında aktardı:

“Saat 20.30 civarında, genel merkeze çağrı edildi. Orada Genel Başkan, Teşkilat Danışmanı Ömer Karakaş’la görüştü. Peşinden beraber Siyasal İşlerden Görevli Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’nın odasına gittiler. Oradaki görüşmeden sonrasında adaylığı açıklandı.”

Koray Aydın ile gerilim

Koray Aydın’ın daha önceleri Teşkilat Başkanlığı’ndan alınıp Siyasal İşler Başkanlığı’na getirilmesinin Aydın’ın yetkilerini tırpanlamak bulunduğunu yazan Öztürk, yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Yerine yeni atama yapılmadı, Akşener, bu görevi kendi uhdesinde tuttu. Bu işlerle ilgili GİK Üyesi Süleyman Sırrı Özdolap ile Teşkilat Koordinatörü Ömer Karakaş’ı Teşkilat Danışmanı olarak atadı. Ankara İl Başkanlığı seçimi aslına bakarsak 14 Ocak’ta yapılacaktı. Sadece yaşanmış olan kriz partide bir çok kişiyi etkiledi. Bunların başlangıcında da Genel Başkan Meral Akşener geldi. Sonunda, kalbi dayanamadı. Kendisini hastanede buldu. 29 Ocak’ta 670 delege, Ankara İl Başkanlığı için sandık başına gidecek. Faruk Köylüoğlu, İYİ Parti’nin yeni Ankara il başkanı olacak.”

Saygı Öztürk’ün yazısının tamamı için tıklayın

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku