sesli sohbet

MHP’den Ali Babacan’a sert tepki: Ali Babacan isimli ne idüğü belirsiz zat

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Kürtçe anadilde anayasa güvence ve vatandaşlık tanımını değişiklik yapma sözü veren Babacan’ı oldukça sert sözlerle eleştirdi.

Abone ol

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili Bahçeli’yi eleştiren Kılıçdaroğlu’nu ” kendi söküğünü dik, ayıplarını ört; bizim mafyayla, torbacılarla işimiz olmaz” sözleriyle eleştirdi

Yalçın, Kürtçe anadilde anayasa güvence ve vatandaşlık tanımını değişiklik yapma sözü veren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a da sert sözlerle yüklendi.

“Eğer bu ülkede siyasal mafya var ise, ki var; başını CHP çekiyor”

Yalçın’ın toplumsal medya hesabından yapmış olduğu izahat şu şekilde:

“Kılıçdaroğlu ve yancıları aday belirleme sürecinde çuvalladığından, dikkatleri üzerlerinden uzaklaştırıp başka noktalara sevk etmeye çalışıyor. MHP’ye sardırma çabaları bu yüzden… CHP’nin başındaki çelimsiz ve çaresiz zat, ne süre başı sıkışsa MHP’ye ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye en adi iftiralarla saldırıyor. Kemal Kılıçdaroğlu, ilkin kendi söküğünü diksin, kendi ayıplarını örtsün, sonrasında başkalarında kusur ve noksan aramaya kalksın. CHP’nin başı şunu bilsin: MHP’nin mafyayla, torbacılarla işi olmaz. Eğer bu ülkede siyasal mafya var ise, ki var; başını CHP çekiyor. Öyleki bir mafya ki yedi kocalı Hürmüz benzer biçimde… Her insana kırıtıp her kesime ilişiyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun zerre kadar şerefi, haysiyeti ve namusu var ise; ilkin PKK’ya hangi sözleri verdiğini, DEVA Partisi’nin başındaki çapsız âdemle beraber ayrılıkçı Kürtlerin acentesi HDP’ye hangi bölücü taahhütlerde bulunduğunu açıklar.

“Ali Babacan isimli ne idüğü belirsiz zat…”

Ali Babacan isimli ne idüğü belirsiz zat, günlerdir anayasa’da değiştirilmesi mümkün olmayan ilk dört maddenin değiştirileceğini konuşuyor. Türkçe ile beraber Kürtçe’nin eşit statüde yer alacağı iddiasını dile getiriyor. Babacan, bin senedir Türk’e ilişik olan egemenliği başka unsurlarla paylaşmaya cüret ediyor. Aynen Kılıçdaroğlu benzer biçimde, demokratik özerklikten söz ediyor.

Bu iki kendini bilmez, milletimizin asla kimselerle paylaşmayacağı egemenlik haklarını hangi yetki, hak ve cüretle taksime kalkışıyor? Başkan Ahmet Vefik Paşa, birliğe engel olacağı nedeni öne sürülerek azınlıklara ve Müslüman milletvekilleri dâhil, tüm üyelere, ‘bir an evvel Türkçe öğrenin’ diyerek ayar verirken, Cumhuriyet Türkiye’sinde Türkçeyle eşit statüde mahallî dil, hangi cesaretle gündeme getiriliyor? İlk Osmanlı Anayasası’nda bile Türkçe yegâne resmî dil iken; ayrılıkçıların, etnik toplulukların dillerini aynı statüye getirme gayreti neyin nesidir?

“Kılıçdaroğlu ve Babacan’ın dili, CIA’in planlarının ifşası, FETÖ hesaplarının itirafıdır”

Kılıçdaroğlu ve Babacan’ın dili; ihanetin, bölücülüğün dilidir. CIA’in planlarının ifşası, Pensilvanya’nın, FETÖ hesaplarının itirafıdır. Hürmüz Hanım’ın nikâhsız kocaları, bizlere ilkin bu tarz şeyleri açıklayın; sonrasında MHP’ye ayar vermeye cüret edin!”

Kılıçdaroğlu, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili olarak, “Bahçeli, ne zamana kadar susacaksın? Mafyalarla fotoğraf çekmeye devem edersen, tarafındaki çocuklar da mafyacılık oynamaya adım atar. Teslim edeceksin tarafındaki evlatları, 3-5 torbacı ile geçiştiremezsin” demişti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku