sesli sohbet

MHP’nin Kızılcahamam kampında “erken seçim” vurgusu

MHP’nin Kızılcahamam’daki toplantısında seçim tarihinin güncellenmesinin sağlayacağı yarar değerlendirildi. 2. oturumda, haziranda yapılacak seçimin hac mevsimi, üniversite imtihanı ve okulların kapanmış olduğu tarihe denk geldiği vurgulandı.

Abone ol

2023 seçimlerine kısa bir süre kala MHP MHP’nin Kızılcahamam’daki toplantısında “seçim” ve “dış siyaset” mevzularında sunumlar yapılmış oldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Merkez Disiplin Kurulu (MDK) ile Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri ve milletvekilleriyle seçim çalışmalarını değerlendirmek suretiyle bir araya gelmiş olduğu Kızılcahamam’da basına kapalı düzenlenen toplantıların bugünkü kısmı sonlanmış oldu.

Seçimin erkene alınması üstünde duruldu

Toplantının ikinci oturumunda, MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız seçim işleri ve seçim mevzuatı mevzusunda detaylı sunum yapmış oldu.

Seçim tarihinin güncellenmesinin sağlayacağı faydanın değerlendirildiği oturumda, haziranda yapılacak seçimin hac mevsimi, üniversite imtihanı ve okulların kapanmış olduğu tarihe denk geldiğine yer verildi.

Oturumda, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Sarıkaya da Türk dış politikası mevzusunda sunum gerçekleştirmiş oldu. Sarıkaya, Suriye, Kafkasya, Balkanlar ile Rusya ve Ukrayna savaşına ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

Toplantının yarınki oturumunda genel değerlendirme yapılacak.

Toplantı öncesinde MYK ve MDK üyeleri ile milletvekillerine, “2023 senesinde beraber yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminde il ve ilçe başkanlıkları ve eğitmenler için hazırlanan seçim rehberi” kitapçığının dağıtımı yapılmış oldu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku