sesli sohbet

Milyonlarca öğrencinin karne heyecanı! MEB’den yarıyıl tatilinde bir ilk

Ortalama 19 milyon talebe bugün karnelerini alarak yarıyıl tatiline girecek. Ulusal Eğitim Bakanlığı bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde parasız kurs açacak. Kurstan kimler yararlanacak?

Abone ol

2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci periyodu bugün sona erecek. 19 milyon talebe, eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatilini yapmak suretiyle karnelerini alacak.

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB), geçen yıl düzenlemiş olduğu yaz okulu kapsamını genişleterek, bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de parasız kurs açacak.

Parasız kurslar, 21 Ocak Cumartesi başlamış olacak ve 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek ve “Bilim”, “sanat”, “matematik” ve “İngilizce” olmak suretiyle 4 alanda açılacak. Öğrenciler ve öğretmenler, bulundukları illerde oluşturulan kurslardan yararlanabilecek.

Karneden sonrasında dijital materyaller kullanıma açılacak

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaokul kademeleri için yarıyıl tatiline hususi 5 ayrı dijital materyal de ilk kez öğrencilerin kullanıma sunulacak. MEB, yeni dijital eğitim materyallerini, karne alan öğrenciler için resmi web sitesinden kullanıma sunacak.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku