sesli sohbet

Mohamed Salah Yeni Liverpool anlaşması neden futbolun ötesine geçiyor

Herhangi bir Liverpool taraftarına Mohamed Salah’ın yeni kontratı hakkında ne düşündüklerini sorun ve onun üç yıl daha ‘kanatta koşacağı’ için bir rahatlama ve sevinç karışımı alacaksınız.

 

2017’de İtalyan kulübü Roma’dan ayrıldıktan sonraki ilk sezonunda, ‘Mısır Kralı’ Premier Lig’in tüm zamanların en skorer oyuncusuydu ve daha sonra kulübün Avrupa ve İngiltere şampiyonu olmasına yardımcı oldu.

 

Ancak oyundaki karakteri ve davranışıyla – daha fazla değilse – övgü topladı, ünlü futbolcuların algısını değiştirmeye ve kültürel sınırları aşmaya yardımcı oldu.

 

Hayırsever katkıları – eğitim, sağlık ve hayvan hakları için – büyüdü ve eski bir futbol medya yöneticisine ‘köklerini unutmadığını’ söylemesi için ilham verdi.

 

Futbolu takip etmeyenler arasında bile, daha geniş küresel bilince yansıdığı zaman, duada eğilme pratiğidir. 2015 yılında, Anfield’da İslam için dua eden iki Liverpool oyuncusu, açıklamaları nedeniyle tam eleştiri alan bir Twitter kullanıcısı tarafından “utanç verici” olarak tanımlandı.

 

Anglia Ruskin Üniversitesi’nde uluslararası siyaset alanında Mısırlı-İngiliz öğretim görevlisi olan Dr Solava İbrahim, Müslümanlarla ilgili “temel sorunları” “şiddet içeren veya teröre yönelik saldırılarla veya kadınların kapatılmasıyla ilgili tartışmalarla bağlantılı” olarak nitelendiriyor.

 

Yani, uzun süredir Liverpool taraftarı olarak, taraftarların Salah’ın “Allah’ın bir lütfu” olduğunu ve birkaç tane daha okursa yapacağım diye bağırmaya başladığında “büyük bir zaman, yürek burkan bir zaman” olduğunu söylüyor. ve Müslüman ol”.

 

Sadece kabul görmekle kalmadı, aynı zamanda sadece Araplar, Orta Doğu ve Afrika için değil, aynı zamanda genç Britanyalılar için de bir rol model olarak konumunu gösterdi” dedi.

 

Liverpool’daki Arab Center’da organizatör olarak çalışan Najib Al-Hakimi, şarkının kendisi için bir zevk olduğunu, “Çünkü insanlar Müslümanlara cahil ve terörist gözüyle bakıyorlar” dedi. “Ama eylemleriyle bunu değiştirebilir” diye ekledi.

 

Arap topluluğunun birçok üyesinin son yıllarda Anfield’a gittiğini fark etti ve ekledi: “Birçok genç onun gömleğini giyiyor ve bunun hakkında konuşacaklar, ne kadar güzel.”

Kaynak: Betox giriş

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku