sesli sohbet

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nın tarihi belli oldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Ulusal Müdafa Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nın (2023-MSÜ) 19 Mart tarihinde uygulanacağını deklare etti.

Abone ol

ÖSYM’nin web sitesinde yer edinen duyuruya nazaran, 19 Mart’ta uygulanacağı bildirilen 2023-MSÜ için başvurular, 13 Ocak-7 Şubat tarihleri içinde yapılacak.

Adaylar, başvurularını bugünden itibaren ÖSYM Müracaat Merkezleri vesilesiyle yada ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden bireysel olarak ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecek.
Öte taraftan sınava ilişkin detaylı data 2023-MSÜ Kılavuzu’nda yer alıyorken, adaylar kılavuza ÖSYM’nin web sitesinden erişebilecek.
Ek olarak ÖSYM tarafınca, sınava başvuracak adaylara yönelik şu ikazlar yapılmış oldu:
“Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. 2023-MSÜ’ye başvuran adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2’nci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ek olarak başkanlığımızca uygulanacak olan 2023 Yükseköğretim Kurumları Imtihanı’na (2023-YKS) başvurularını yapmaları ve Harp Okulları için 2023-YKS’nin 1’inci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2’nci oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT), Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2023-YKS’nin 1’inci oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku