sesli sohbet

Muhsin Yazıcıoğlu’nun kardeşi konuştu! Bu dava kapatılacak Muhsin’in ölmesi birilerinin işine geliyordu

BBP’nin kurucusu merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatıyla ilgili dava bugün görülüyor. Ölümünden 14 yıl sonrasında Muhsin Yazıcıoğlu’nun kanında zehir olup olmadığını araştırılması sonucu Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu, “Ölmesi, herhalde birilerinin işine geliyordu. Bu davanın aydınlatılacağına inanıyor musunuz siz gazeteciler olarak? Biz inanmıyoruz, kapatmaya çalışıyorlar maalesef” dedi.

Abone ol

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde 25 Mart 2009’da düşen helikopterde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu, BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, yardımcısı Yüksel Yancı, BBP Sivas Belediye Meclisi Üyesi Talibi Murat Çetinkaya, İHA muhabiri İsmail Güneş ve Pilot Mustafa Kaya İstektepe’nin yaşamını kaybetmesiyle ilgili soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmanın üstünden 14 yıl geçtikten sonrasında Muhsin Yazıcıoğlu’nun kanında zehir olup olmadığının araştırılması için Adli Tıp göreve getirildi. 

Birkaç sefer tahlil yapılmış oldu aslına bakarsan…

Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma öncesi Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Yazıcıoğlu’nun kan ve idrar örneklerinin İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesini haberlerden öğrendiği söylemiş oldu. “Birkaç sefer oldu aslına bakarsan bu tahlil yapılalı. Daha evvel ben de gittim, ‘bir şey yok’ dediler şimdi tekrardan. Ne çıkacağını ikimiz de bilmiyoruz” diyen Yusuf Yazıcıoğlu şu şekilde konuştu:

Bu davanın aydınlatılacağına inanmıyoruz

“Bu davanın aydınlatılacağına inanıyor musunuz siz gazeteciler olarak? Biz inanmıyoruz, kapatmaya çalışıyorlar maalesef. Kimler? Ne için? Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölmesi, öldürülmesi ne için? Herhalde birilerinin işine geliyordu bu şekilde ölmesi.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku