sesli sohbet

Mustafa Varank’tan Fatih Altaylı’ya ‘Togg’ göndermesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, gazeteci Fatih Altaylı’nın Togg ile ilgili sözlerini paylaşınca küsmüştü: “Görüntülerin ortasında üretim hattı yok, sağda solda birkaç Togg var.”

abone

Togg Yerli Otomobil ön siparişe açıldı. Togg satın almak isteyenler, 27 Mart’a kadar Trumore uygulaması veya Togg internet sitesi üzerinden 60 bin TL yatırarak başvuruda bulunabilirler. 24 saat sonra verilen Togg siparişlerinin sayısı da paylaşıldı.

24 saatte 22 bin 150 ön sipariş alındı

Buna göre resmi Togg hesabından yapılan paylaşımda, “24 saatte aldığımız 22 bin 150 adet T10X ön siparişinin ardından anlık Togg Teknoloji Kampüsümüz. Ay sonundan itibaren teslimatlara başlıyoruz. Teşekkürler Türkiye!” söylendi.

Varank, Altaylı’nın Togg ile ilgili söylediklerini paylaştı

Yaşananların ardından Sanayi ve Mustafa Varank dikkat çekici bir pay aldı.

Varank, muhabir Fatih Altaylı’nın Togg ile ilgili sözlerini paylaşarak, “Görüntülerde üretim hattı yok, sağda solda bir kaç Togg var.”

“O üretim hattı… İzlemesi harika”

Varank, “O üretim hattı… İzlemesi harika!” açıklamalarda bulundu.

Öte yandan Fatih Altaylı, Togg’un geçen yıl kasım ayında üretim hattının olmadığına dair yazısının ardından yayınlanan Gemlik fabrikasının görüntüleri için şu ifadeleri kullanmıştı:

“Resimlerde üretim hattı yok, sağda solda az sayıda Togg var. Mart ayına kadar 3500 araç üretilecek ve homologasyon ve onay için Almanya’ya gönderilecek. El ile günde 30 araç üretmek kolay olmayacaktı. Üretim hattı meşgul olmalıdır. İnşallah TOGG yönetimi yakın zamanda faaliyete geçen bir üretim bandı imajına hizmet eder ve biz de rahatlarız.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku