sesli sohbet

Nintendo Switch Sistem Güncellemesi 14.0.0 Şimdi Yayında, İşte Tam Yama Notları


Resim: Nintendo

Nintendo, Switch için yeni bir ürün yazılımı güncellemesi yayınladı. Sistemi 14.0.0 sürümüne yükseltir ve aşırı büyük bir güncelleme olmasa da, önemli ve uzun süredir istenen bir özelliği ekler.

Beş yıl sonra, kullanıcılar artık yazılım grupları oluşturma olanağına sahiptir. Bu temelde klasör güncellemesidir, yani oyun kitaplığınızı her türlü kategoride düzenleyebilirsiniz. Grup başına maksimum 200 başlık olmak üzere en fazla 100 grup sınırı vardır.

Öyleyse – işte gidiyorsunuz, nihayet Switch ana menünüzü temizleyebilirsiniz. Buna ek olarak, Nintendo, Bluetooth Audio’nun ses seviyesi davranışını değiştirerek kullanıcı deneyimini daha da geliştirdi.

Nintendo’nun izniyle tam yama notları aşağıdadır. resmi destek sayfası:

Ver. 14.0.0 (21 Mart 2022’de yayınlandı)

Tüm Yazılımlar menüsüne “Gruplar” özelliği eklendi.

 • Artık yazılım başlıklarınızı düzenlemenize yardımcı olacak yazılım grupları oluşturabilirsiniz.
 • Farklı oyun türleri, geliştiriciler veya her ne şekilde düzenlemek isterseniz için gruplar oluşturmak, istediğiniz uygulamayı bulmanızı kolaylaştırabilir.
  • Grup başına maksimum 200 başlık ile 100’e kadar grup oluşturulabilir.
 • “Tüm Yazılımlar” ekranına ilerleme düğmesi, yalnızca sistemde 13 veya daha fazla yazılım başlığı simgesi olduğunda görüntülenir.
 • Daha fazla bilgi için, bkz Yazılım Grupları Nasıl Oluşturulur.

Bluetooth® Ses düzeyi davranışı değiştirildi.

 • Artık Bluetooth ses cihazlarının ses seviyesini Nintendo Switch™ konsolunu kullanarak veya Bluetooth ses cihazındaki ses kontrol düğmelerini kullanarak ayarlayabilirsiniz.
  • Bu değişikliklerin çalışması için Bluetooth ses cihazının AVRCP profillerini desteklemesi gerekir.
 • Konsolda görüntülenen ses seviyesi, cihazın kontrol düğmelerini kullanırken Bluetooth ses seviyesini yansıtacaktır.
 • Bazı Bluetooth ses cihazları için maksimum ses çıkışı artırıldı.
Nintendo Anahtarı
Resim: Nintendo

En son Switch üretici yazılımı güncellemesini henüz indirmediniz mi? Başka bir şey fark ettiniz mi? Aşağıda bir yorum bırakın.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku