sesli sohbet

Numan Kurtulmuş seçim tarihini açıkladı! AK Parti’nin oylarına ilişkin sözleri de bomba

Seçim zamanı tartışmaları sürerken AK Parti’den izahat geldi. Numan Kurtulmuş, erken seçim iddialarına son noktayı koydu ve “Şu anda seçimin zamanı Haziran 2023. Belli zorunluluklar ortaya çıkarsa bir miktar öne alınması mümkün olabilir.” dedi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

Yeni Şafak’ta yer edinen habere nazaran 2023 seçimleri öncesi AK Parti’nin oy oranında yükselen bir trend bulunduğunu ifade eden Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Bunun iki sebebi var. Birincisi sahada görülen başarılar. Tarımsal ürünlere verilen fiyatlar, TOKİ’nin kampanyası, TOGG’un açılışı, Yusufeli Barajı’nın açılışı benzer biçimde itimat arttıran çalışmalarla yükseliş trendine girdik. Pandemi ve sonrasındaki ekonomik türbülanstan çıkışın sağlanması, dünyadan daha süratli toparlanmamız büyük bir avantaj oldu. Bizi eleştirenler bile ‘Yaparsa gene Erdoğan, gene AK Parti yapar’ diye düşünmeye başladı. Karşı tarafın da (6’lı masa) dağınık görüntü sergilemesi, AK Parti’nin yükseliş trendine mühim katkı sağlamış oldu.”

Seçim zamanı

2023 seçim takvimine ilişkin alınan bir karar olmadığını vurgulayan Kurtulmuş, “Şu anda seçimin zamanı Haziran 2023. Belli zorunluluklar ortaya çıkarsa bir miktar öne alınması mümkün olabilir. Fakat bu şekilde bir mevzu hemen hemen gündemimizde değil” dedi.

AK Parti’nin 2023 seçimlerinde aday listesini belirlemede anahtar kelimenin “saygınlık” olacağını vurgulayan Kurtulmuş, şunları kaydetti: “Geçtiğimiz seçimler öncesinde ‘Artık Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının arkasına gizlenerek politika yapma devri geride kalmıştır’ dedim. Erdoğan bir dünya lideridir. Her arkadaşımızın Tayyip Erdoğan’ın davasını anlayacak, ona güç verecek bir performansının olması lazım. Aday tespit sürecinde kilit kavramın ‘saygınlık’ sözcüğü olduğu kanaatindeyim. Halkımızın ‘Bu insan, bu hanım, bu adam muntazam adamdır, doğru adamdır, benim derdimi taşıyacak insandır’ diyebileceği itibarlı kısaca ‘saygın’ adlar üstünden aday tespitlerimizi yapacağız.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku