sesli sohbet

Osman Nuri Kabaktepe: Seçimi ilk turda alacağımızı görüyoruz

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe Kabaktepe, “Yaptığımız çalışmalardan Cumhurbaşkanlığı seçimini ilk turda kazanacağımızı görüyoruz. Seçim ikinci tura gitmeyecek” dedi.

abone

Habertürk’ün sorularını yanıtlayan AK İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, seçim anketleri ve muhalefetin tutumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kabaktepe’nin açıklamaları şöyle:

“Refah Partisi’nin ittifakımıza katılması Cumhur İttifakımızın büyümesi açısından önemli adımlardan biri olmuştur. Herkesin müzakerelerde, müzakerelerde konuşacağı yargıları, pozisyonları, konuları vardır. YRP ile müzakereler farklı bir aşamaya gelmiş ve tamamlanmıştır.” ikinci görüşmede Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak kapının açık olduğunu her zaman ifade ediyoruz.

“Bakalım Sayın Erdoğan 1. turda galip gelecek”

Bu toplantılarda Cumhurbaşkanımızın belirlediği çerçeveler içinde hareket edecek taraflara dikkat edin. Cumhurbaşkanlığı seçimini ilk turda kazanacağımızı yaptığımız çalışmalardan görüyoruz. Seçimler ikinci tura gitmez. Gezi olaylarında Recep Tayyip Erdoğan aleyhine sloganlar atıldı. O dönemde bazı muhafazakarlar bile farklı bir pozisyon aldı. Düşüncelerin aslında genetik kodları vardır. Çok değişmez. Bazen nerede olduklarını unuturlar. Muhalefet karşıtı sloganların neresinde oturuyorsunuz? Her açıdan doğru bulmadığımız bir tercihtir. Türkiye’de laiklik sorunu yok. CHP’li aktörler ‘4-6 yaş Kuran kursları kapatılsın, modası geçmiş’. Bir başka oyuncu da “Ayasofya hatta Sultanahmet müze olsun” diyor.

“Cumhurbaşkanımıza yüzde 70 güven var”

AK Parti İstanbul taşra teşkilatı tüm Türkiye’de olduğu gibi sahada. Vatandaşlarımızla konuştuğumuzda sadece ittifak üyelerimizle değil, tüm partilerden vatandaşlarımızla karşı karşıya geliyoruz. Üç temel şeyden bahsediyoruz. 20 yıldır yaptıklarımızdan bahsediyoruz. Bugün yaşadığımız ortamlar, pandemi, deprem, yangın, sel birbirini takip etti. AK Parti gibi biz onları nasıl yöneteceğiz ve nasıl yöneteceğiz. Türkiye’nin geleceği için ne yapacağımızı söylüyoruz. “Kızıl Elma” diyerek hedefinizi sürekli ileriye taşımalısınız. Aramalarda şunu görüyoruz; Deprem anında özellikle barınma ihtiyacı, kalıcı konutların yapılması, istihdam ve işyerleri konusunda Cumhurbaşkanımıza yüzde 70 güven var.

“Bazı bakanlarımız İstanbul’dan aday olacak”

Başkanımız grup toplantısında söyledi. Bakanlarımızın aday olacağını beyan ettiler. Milletvekili adaylarımızla ilgili bir değişim sürecinden bahsettiler. Doğal olarak bu genel merkezimizin planladığı bir süreç olacak. Diyelim ki Türkiye’de 28. dönem milletvekilliği seçimlerinde hem partimiz hem de milletimiz en iyi listeyle çıkacak. Sayın Cumhurbaşkanımız bakanlarımızın adaylıklarında, kabine ve milletvekili adaylıklarında değişiklikler ve yeni çehreler olacağını söyledi. Bakanlarımız aday olmak için İstanbul’a gelecek ama hangisinin geleceğini bilmiyoruz. Çünkü hiçbir şey kesin değil. Hangi bakanın hangi bölgeden aday olacağı konusunda İstanbul’da bugüne kadar net bir durum yok. Bu seçim için bazı simülasyonlar hazırlıyoruz. Halk İttifakı, Meclisin hakimi olacak. Bu seçimlerde İstanbul’da 45-50 milletvekili çıkaracağımızı düşünüyoruz” dedi.

KAYNAK: HABERTÜRK

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku